Zakup 'komórki' = dodatkowe 760 zł

Od trzeciego października br. operatorzy telefonii komórkowej będą pobierać przy zakupie telefonu kaucję w wysokości 760 zł. Wniesienie tej kwoty dotyczyć będzie jedynie osób, które nie zgodzą się na weryfikację swojej zdolności płatniczej.

Wszyscy operatorzy sieci komórkowych w Polsce, Plus GSM, Idea oraz Era, zdecydowali o wysokości kaucji jaką pobierać będą przy zakupie telefonu komórkowego. Kaucja w kwocie 760 zł będzie uiszczana przez te osoby, które nie będą chciały zgodzić się na przeprowadzenie weryfikacji swojej zdolności płatniczej.

Kwota została ustalona jako odpowiednik najniższego wynagrodzenia w kraju. Dodatkowa opłata będzie pobierana na okres sześciu miesięcy. Jeżeli przez ten czas rachunki telefoniczne będą opłacane terminowo, kaucja zostanie zwrócona klientowi. Operatorzy dzięki temu rozwiązaniu chcą zabezpieczyć się przed nieuczciwymi klientami. Kosztuje to Erę, Ideę i Plusa GSM w skali miesiąca około 60 mln złotych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200