Zaktualizuj Google Chrome - nowa wersja zawiera 11 łatek błędów

Google wydało nową wersję przeglądarki Chrome. Warto szybko zainstalować aktualizację - wyszukiwarkowy gigant wprowadził 11 poprawek zabezpieczeń.

Google wprowadziło na rynek nową wersję swojej przeglądarki Google Chrome. Najpopularniejszy na świecie program do przeglądania sieci w aktualizacji do wersji 103.0.5060.134 dla systemów Windows, Mac i Linux zawiera 11 poprawek zabezpieczeń.

Czas na instalację aktualizacji Google Chrome
Źródło: Firmbee.com / Unsplash

Czas na instalację aktualizacji Google Chrome

Źródło: Firmbee.com / Unsplash

Błędy obecne w przeglądarce mogą zostać wykorzystane do przejęcia kontroli nad urządzeniem przez atakującego.

Zobacz również:

  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze
  • Najlepsze tegoroczne rozszerzenia przeznaczone dla przeglądarki Chrome
  • Ważna aktualizacja dla Google Chrome - łata lukę zero-day

Aktualizacja zostanie udostępniona na kompatybilne urządzenia w przeciągu najbliższych dni. Zaleca się jednak ręczne sprawdzenie aktualizacji, aby jak najszybciej zainstalować poprawki zabezpieczeń.

Pięć błędów zostało zakwalifikowanych do kategorii Use After Free, a cztery z nich zostało oznaczone jako błędy wysokiej ważności. Luki UAF pojawiają się z powodu nieprawidłowego wykorzystania pamięci dynamicznej podczas działania programu. Po zwolnieniu miejsca w pamięci program nie zawsze czyści wskaźnik pamięci, co może zostać wykorzystane do przeprowadzenia ataku.

Aktualizacja do wersji 103.0.5060.134 zawiera aktualizacje łatające następujące luki: CVE-2022-2477, CVE-2022-2478, CVE-2022-2479, CVE-2022-2480 oraz CVE-2022-2481.

Zaktualizowana przeglądarka Google Chrome jest już dostępna na systemy Android, Windows, macOS oraz Linux. Powinna zostać zainstalowana automatycznie, ale w przypadku wyżej wymienionej aktualizacji zaleca się ręczne wymuszenie aktualizacji, aby przyśpieszyć cały proces.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200