Zakończył się pierwszy etap konkursu na najlepszą aplikację dla Windows Azure

Niemal 150 projektów aplikacji wykorzystujących możliwości środowiska Windows Azure zgłoszono do organizowanego przez koncern Microsoft konkurs "Twoja firma, Twoja szansa na sukces". W gronie zgłoszonych projektów znalazły się m.in. projekty systemów ERP i CRM, rozwiązań kadrowo-płacowych oraz aplikacji branżowych.

Do konkursu zgłoszono 149 projektów aplikacji, które zostaną napisane z wykorzystaniem platformy Windows Azure. "Nadesłane projekty możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich, to próba przeniesienia istniejących rozwiązań w obszar chmury obliczeniowej. Natomiast druga grupa pomysłów, to rozwiązania, które dzięki Windows Azure umożliwiają zaadresowanie scenariuszy biznesowych, które do tej pory nie mogłyby być zrealizowane lub ich realizacja byłaby zbyt kosztowna" - mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developers & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. Wśród zgłoszonych projektów znalazły się m.in. rozwiązania z zakresu zarządzania kryzysowego, narzędzia wspomagające HR, zintegrowane systemy wspierające zarządzanie relacjami z klientami lub działalnością biznesową oraz wyspecjalizowane aplikacje i portale, dedykowane m.in. dla branży turystycznej.

Zgłoszone projekty będą analizowane m.in. pod kątem innowacyjności oraz potencjału biznesowego. Zgodnie z zapewnieniami w drugim etapie konkursu jego uczestnicy otrzymają m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie oraz możliwość wzięcia udziału w szkoleniach technicznych. W kwietniu wytypowanych zostanie 10 aplikacji bazujących na najlepszych projektach. Drugi etap konkursu ma zakończyć się 28. kwietnia br. Zwycięzcy konkursu zostaną wytypowani w połowie maja br. Autorzy aplikacji, która zdobędzie pierwsze miejsce otrzymają m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł oraz zaproszenie na światową konferencję Microsoft Worldwide Partner Conference. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 5 i 4 tys. zł. Wszystkie finałowe projekty otrzymają także od Microsoft bezpośrednie wsparcie w zakresie marketingu i sprzedaży stworzonych w ramach programu rozwiązań.

Więcej informacji na temat konkursu:

Konkurs z Windows Azure dla developerów

Czytaj też:

Microsoft uprzedzi o planowanych zmianach w ofercie cloud przynajmniej rok wcześniej

Amazon oferuje oprogramowanie biznesowe Oracle w modelu usługowym

UE funduje kolejny projekt badawczy z zakresu cloud computing

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200