Zajęte akcje NOM-u i Polkomtela

Sąd wydał decyzję o zajęciu przez komornika udziałów Tel-Energo w Polkomtelu i NOM na poczet zaspokojenia roszczeń CentralEuropa.com, udziałowca upadłego portalu Arena.pl.

Sąd wydał decyzję o zajęciu przez komornika udziałów Tel-Energo w Polkomtelu i NOM na poczet zaspokojenia roszczeń CentralEuropa.com, udziałowca upadłego portalu Arena.pl.

Wartość zabezpieczonych aktywów ma pokrywać straty udziałowca Areny, funduszu CentralEuropa.com z tytułu niedoszłej oferty publicznej portalu. Arena chciała uzyskać od inwestorów 100 mln zł (według pierwotnych planów nawet 200 mln zł), które w głównej mierze pokryć miały koszty nowej, "dostępowej" strategii portalu. Świadczenie usług dostepu poprzez dial-up miało być realizowane w oparciu o spółką Areny i Tel-Energo - E-connections.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • Telegram otrzymał 5 milionów Euro kary za łamanie prawa

W trakcie zapisów na akcje, ówczesny prezes Tel-Energo Jerzy Urbanowicz nieoczekiwanie oświadczył jednak, że jego firma nic nie zyskuje na tej współpracy i dalsze istnienie E-connections stoi pod znakiem zapytania. To pogrzebało ostatecznie szanse Areny. W październiku ub. roku zarząd Areny złożył wniosek o upadłość. Portal pozostawił po sobie blisko 8 mln zł długów.

CentralEuropa.com, posiadający 99% udziałów wytoczył po ogłoszeniu upadłości Areny sprawę Tel-Energo, domagając się odszkodowania z tytułu poniesionych strat, które wycenił na prawie 130 mln zł (wcześniej wniosek zarządu Areny przeciwko prezesowi Urbanowiczowi, w którym spółka domagała się ponad 70 mln zł rekompensaty został oddalony). Obecnie sąd przychylił się do wniosku powoda i wydał decyzję o zabezpieczeniu ponad 150 tys. akcji Polkomtela i 70 tys. akcji NOM, które pozostają w posiadaniu Tel-Energo, na poczet roszczeń CentralEuropa.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200