Zadbaj o bezpieczeństwo informatyczne Twojego biznesu

Foto: S&T Poland Sp. z o.o.

Materiał promocyjny Postępująca digitalizacja i rozwój technologii używanych do budowy aplikacji przekładają się na możliwość wdrażania coraz lepszych funkcjonalności dla klientów z całego świata. Jednak w wielu organizacjach sprawność implementacji funkcji często jest ważniejsza niż zadbanie o ich bezpieczeństwo. Tymczasem cyberprzestępcy tylko czekają na szansę, aby móc skutecznie zakłócić działanie biznesu… Jak zapewnić bezpieczne funkcjonowanie firmy w dobie rosnącej skali ataków cybernetycznych, nie obciążając zespołu IT? Poznaj rozwiązania, które Cię wesprą w ochronie Twojego biznesu!

Troska o cyberbezpieczeństwo w biznesie to standard, nie luksus

Utrzymanie ciągłości funkcjonowania biznesu to nie tylko kwestia płynności finansowej czy stałego zapotrzebowania na usługi lub produkty. W 2021 roku przeciętna firma była atakowana 270 razy, jak pokazują dane Accenture. To o 33 proc. więcej prób naruszenia bezpieczeństwa porównaniu z poprzednim rokiem .

Mimo tego, wiele firm wciąż nie jest dostatecznie przygotowanych na ataki cybernetyczne, a świadomość wiążących się z nimi zagrożeń maleje. Tymczasem powinno być wręcz odwrotnie, szczególnie biorąc pod uwagę, że cyberprzestępcy codziennie opracowują nowe strategie działania.

Jakie mogą być skutki ataku cybernetycznego na firmę?

 • Zakłócenie ciągłości usług. Jedno udane naruszenie może doprowadzić m.in. do wyłączenia kas samoobsługowych we wszystkich sklepach danej firmy w kraju, odłączenia kluczowych elementów infrastruktury informatycznej, zatrzymania działania strony internetowej oraz procesów obsługi klienta.
 • Utrata dobrej reputacji. Klienci korzystają z usług Twojej firmy, bo Ci ufają. Jeśli nie jesteś w stanie spełnić ich oczekiwań, bo np. zabrakło dbałości o bezpieczeństwo ich danych lub zapewnienia dostępności usług, może to znacząco osłabić pozycję Twojego biznesu na rynku, nie wspominając o lojalności pracowników.
 • Straty finansowe. Tymczasowe zamknięcie sklepu lub zakładu czy przejściowe przerwy w działaniu strony… Wszystko to przekłada się na konkretne straty finansowe, nie tylko z racji bezczynności, ale również konieczności wdrażania procedur awaryjnych.
 • Problemy prawne. Przepisy dotyczące prywatności oraz ochrony danych osobowych jasno wymagają od każdej firmy odpowiedniego zabezpieczenia przechowywanych przez nią informacji. Niedostateczne chronienie wrażliwych danych może zatem doprowadzić do nałożenia na firmę kary, a także narazić ją na ewentualne procesy.

Jak chronić biznes przed atakami?

 • Przeprowadź audyt bezpieczeństwa zasobów biznesowych, zorientuj się, w których obszarach Twoja firma jest najbardziej podatna na naruszenia danych.
 • Zadbaj o ochronę danych wrażliwych przetwarzanych przez Twoje systemy, niezależnie od tego, czy dotyczą one klientów, czy pracowników.
 • Korzystaj z narzędzi, które umożliwiają bieżący wgląd w ruch sieci, sprawne analizy i raportowanie oraz prewencję i łagodzenie ataków, zanim dotrą one do Twojej infrastruktury informatycznej.
 • Wybieraj oprogramowanie opierające się na najnowszych technologiach, jak m.in. uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja – w nieustannie zmieniającym się świecie cyberbezpieczeństwa ciągła nauka to klucz do sukcesu.
 • Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę – rozkładaj procesy między chmurą, a infrastrukturą on premise.
 • Nie zapomnij o regularnym szkoleniu pracowników – to oni często bywają najsłabszym ogniwem nawet najlepiej zabezpieczonej organizacji. Jeden mail phishingowy wystarczy, aby zakłócić działanie biznesu.

Poznaj rozwiązania F5 z zakresu cyberbezpieczeństwa

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom i potrzebom biznesu w erze przyśpieszającej cyfryzacji, S&T we współpracy z F5 oferuje szereg rozwiązań, które skutecznie zabezpieczą firmy każdego rozmiaru przed zagrożeniami cybernetycznymi. Poznaj usługi dla aplikacji, które umożliwią Ci zapewnienie bezpieczeństwa w każdej lokalizacji.

 • Zintegrowane bezpieczeństwo aplikacji. Do większości włamań dochodzi na poziomie aplikacji. Chcąc chronić dane, musimy zadbać przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Zintegrowany pakiet bezpieczeństwa F5 pozwoli ochronić oprogramowanie przed stale zmieniającymi się zagrożeniami. Dowiedz się więcej >>
 • Optymalizacja sieci z F5 Networks. F5 Networks to rozwiązania bazujące na połączeniu oprogramowania i sprzętu z funkcjonalnościami rozkładania ruchu pomiędzy różnymi serwerami (load balancing) w architekturze full proxy. Dzięki temu możesz kontrolować ruch przechodzącego przez Twoją sieć, optymalizując jej wydajność. Dowiedz się więcej >>
 • Skalowalna ochrona w ramach F5 Cloud Services. Łatwe dostarczanie i konfigurowanie usług potrzebnych aplikacjom w ciągu kilku minut. Dzięki modelowi pay-as-you-go usługi F5 Cloud Services oferują przewidywalne ceny, elastyczność i możliwość automatycznego skalowania w celu zaspokojenia zmieniającego się popytu. Dowiedz się więcej >>
 • Zarządzanie egzekwowaniem polityk. Zwiększ wydajność sieci poprzez skuteczne zarządzanie politykami. Ze względu na wszechobecność urządzeń mobilnych, IoT i 5G, Twoja sieć musi być gotowa na kolejne wyzwania. BIG IP Policy Enforcement Manager (PEM) umożliwia egzekwowanie polityk, zapewniając elastyczność sieci i kontrolę nad nią oraz niezawodne działanie dla klientów. Nie tylko zyskujesz wgląd w wydajność sieci i zachowania osób korzystających z niej, ale również dostajesz narzędzia do zarządzania nimi. Dowiedz się więcej >>
 • Zaawansowane zarządzanie zaporami aplikacyjnymi w centrum danych. Aplikacje oraz centra danych, w których są hostowane, są celem coraz bardziej wyrafinowanych ataków obliczonych na zakłócenie działania biznesu i kradzież danych wrażliwych. Sprawna neutralizacja takich zagrożeń to nie wszystko – ważna jest również skuteczna prewencja, która umożliwi zatrzymanie ataku zanim dotrze on do centrum danych. To możliwe dzięki F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager. Dowiedz się więcej >>
 • Rozszerzenie ochrony przed botami na aplikacje mobilne. Złośliwe boty są odpowiedzialne za coraz większą część ruchu sieciowego. Na ich celowniku znajdują się także aplikacje mobilne. Aby zapobiec atakom na nie, warto sięgnąć po F5 Anti-Bot Mobile SDK, który rozszerza możliwości ochronne F5 WAF na urządzenia przenośne. Dowiedz się więcej >>

Dostęp do usług na wiele sposobów

 • SUBSKRYPCJE. Określ, ile potrzebujesz stanowisk i zapisz się na okres jedno-, dwu-, lub trzyletni. Subskrypcja obejmuje utrzymanie i wsparcie dla uaktualnień z dostępnymi dodatkowymi opcjami samo-licencjonowania.
 • LICENCJE BEZTERMINOWE. Określ, ile potrzebujesz stanowisk i jakie usługi, i stwórz umowę licencyjną. Licencje bezterminowe trwają przez cały okres użytkowania produktu i są dostępne indywidualnie lub w pakietach.
 • UMOWY LICENCYJNE. Występują w wersjach trzyletnich i pozwalają na skalowalność według zapotrzebowania dużych instytucji. Licencja obejmuje utrzymanie produktu i wsparcie dla użytkownika.

Zobacz projekty realizowane przez S&T