Zabraknie pamięci?

Najbardziej poszukiwanym prezentem na tegoroczną Gwiazdkę będą aparaty cyfrowe. Ich łączna sprzedaż w 2003 r. będzie rekordowa - twierdzą analitycy. Pojawiły się jednak sygnały, że pod koniec roku moze zabraknąć podzespołów do ich produkcji - światłoczułych układów CCD oraz kart pamięci flash.

Najszybciej wyczerpują się zapasy pamięciowych układów NAND produkowanych m.in. przez firmy Samsung i Toshiba. Według niedawnego raportu firmy iSuppli rynkowy udział tych producentów wyniósł odpowiednio 20 i 17,3 proc. Specjaliści nie przewidują natomiast, aby sezonowy wzrost popytu wpłynął na wyczerpanie zasobów układów typu NOR, stosowanych głównie w telefonach komórkowych.

Aparaty cyfrowe i telefony komórkowe z możliwością robienia zdjęć cieszą się obecnie ogromną popularnością. Według badań firmy NPD, w Stanach Zjednoczonych sprzedaż tych pierwszych wzrosła do tej pory blisko o jedną czwartą.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200