Zaawansowana analityka od HPE

Kolejne nowości związane z HPE Greenlake. Producent wprowadził pierwszą na rynku jednolitą platformę analityczną i Data Lakehouse zoptymalizowane dla środowisk hybrydowych.

Fot. HPE

Dzięki HPE GreenLake i oprogramowaniu Ezmeral analitycy i specjaliści data science mają teraz możliwość wygodnego dostępu do danych - od brzegu sieci po chmurę oraz do jednolitej platformy umożliwiającej przyspieszanie Apache Spark i SQL. Do tej pory organizacje miały do dyspozycji jedynie tradycyjne platformy analityczne, które albo zostały stworzone dla środowisk lokalnych i nie posiadały funkcji w pełni dostosowanych do chmury, albo wymagały skomplikowanej migracji do chmur publicznych. To z kolei groziło zamknięciem w ekosystemie jednego dostawcy, wysokimi kosztami i koniecznością wprowadzenia nowych procesów. Odpowiedzią na to wyzwania są dwie nowe usługi chmurowe HPE GreenLake.

To pierwsze lokalne rozwiązanie cloud-native, które oferuje analitykę Apache Spark opartą na platformie Kubernetes oraz jednolite rozwiązania dla dużych zbiorów danych (Data Lakehouse), które wykorzystują technologię Delta Lake. Jednolita platforma analityczna jest w pełni kompatybilna z chmurą, umożliwia organizacjom modernizację tradycyjnych rozwiązań data lake oraz hurtowni danych bez konieczności skomplikowanej migracji, przepisywania aplikacji czy zamykania się w jednym ekosystemie.

Zobacz również:

  • Sustainability. Nie pytaj: „po co?”, tylko „jak”?
  • Korzystaj z technologii i rozwijaj się

Zostały one zaprojektowane i zoptymalizowane z myślą o zapewnieniu czterech kluczowych korzyści:

1. Przyjazne rozwiązanie dla różnych użytkowników analityki oraz SQL i specjalistów data science.

2. Najwyższa wydajność.

3. Możliwości wyboru i otwarty ekosystem, dzięki wykorzystaniu oprogramowania typu open source w środowisku hybrydowym.

4. Zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) nawet o 35 % dla wielu kluczowych obciążeń.

Zbudowane od podstaw, otwarte i dostosowane do chmury, nowe usługi analityczne HPE GreenLake pomogą przedsiębiorstwom w ujednoliceniu i modernizacji danych, a także pozwolą na analizę wszystkich danych w firmie. Nowe rozwiązanie umożliwia skalowanie lakehouse'ów Apache Spark i przyspieszanie wdrożenia projektu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. HPE Greenlake dla analityki obejmuje HPE Ezmeral Unified Analytics oraz HPE Ezmeral Data Fabric Object Store.

HPE Ezmeral Unified Analytics

To pierwsza w branży jednolita i hybrydowa platforma analityczna i Data Lakehouse. Jej architektura została zoptymalizowana pod kątem wykorzystania trzech kluczowych innowacji: optymalizacja pod kątem środowiska Spark opartego na Kubernetes oraz wdrażanego lokalnie, dzięki czemu zyskuje się typową dla chmury elastyczność i zwinność. Obsługuje różne typy danych pochodzących z plików, tabel, strumieni i obiektów na jednej spójnej platformie, dzięki czemu unika się silosów i ułatwia inżynierię danych.

HPE Ezmeral Data Fabric Object Store

Magazyn danych HPE Ezmeral Data Fabric Object Store - pierwsza w branży spójna platforma danych, która obejmuje magazyn obiektów S3, różnorodne typy danych, optymalizację pod kątem analityki oraz całe środowisko firmy rozciągające się od brzegu sieci po chmurę. Rozwiązanie można wdrożyć bezpośrednio na platformie sprzętowej (bare metal), a dzięki zgodności z Kubernetes, zapewnia całościowy obraz rozproszonych zasobów danych przedsiębiorstwa. Dodatkowo, platforma daje zunifikowany, bezpieczny dostęp do wszystkich danych w ramach modelu w pełni dostosowanego do chmury dla najbardziej wymagających aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200