Za kilka godzin rusza Apple Special Event

Dzisiaj o 19:00 naszego czasu zaczyna się największa w roku impreza organizowana przez firmę Apple, na której korporacja zaprezentuje swoje najnowsze produkty. W tym roku wydarzenie to odbędzie się po raz pierwszy w wybudowanej kosztem kilku miliardów dolarów w kalifornijskim mieście Cupertino (nieoficjalnie mówi się o 4 mld USD), przypominającej z daleka racji swojego kształtu stadion albo kosmiczne centrum dowodzenia, nowej siedzibie noszącej nazwę Apple Park.

Apple zaprezentuje w Steve Jobs Theater wiele nowości, spośród których największe zainteresowanie budzą oczywiście smartfony. Firma pokazuje zawsze począwszy od 2012 roku nowe modele swoich smartfonów we wrześniu. W tym roku będzie tak samo i tym razem zobaczymy trzy nowe modele smartfonów iPhone, będące następcami modeli iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR.

Nie wiadomo jeszcze, jakie nazwy nada Apple swoim nowym smartfonom, ale mówi się, że przynajmniej dwa z nich (te z najwyższej półki) będą nosić nazwy iPhone 11 i iPhone 11 Pro. Największą wprowadzoną do nich nowością ma być potrójna kamera (w tym jedna szerokokątna, oferująca znacznie poszerzone pole widzenia), dzięki czemu dorównałyby one smartfonom pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Final Cut Pro dostępny za darmo na iPhone'a i iPad'a
  • To było do przewidzenia. Apple AI tylko dla najnowszego sprzętu marki

Nowe smartfony wspierają prawdopodobnie technologię tzw. odwróconego bezprzewodowego ładowania baterii, dzięki której użytkownikom mogą doładowywać znajdujące się w innych urządzeniach (takich jak AirPod) baterie, kładąc je po prostu na snmartfonie. Tak czy inaczej już za kilka godzin przekonamy się sami, jakie nowości zostały rzeczywiście wprowadzone do nowych smartfonów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200