Za kilka dni w sklepie Google Play pojawi się aplikacja ChatGPT

Mobilna aplikacja ChatGPT przeznaczona dla urządzeń iOS pojawiła się w maju tego roku, ale do dzisiaj użytkownicy urządzeń Android muszą się obejść smakiem i nie mają takiej możliwości. Mamy dla nich dobrą wiadomość. W przyszłym tygodniu aplikacja taka pojawi się również w ich sklepie Google Play.

Sklep zapowiada już tę aplikację i po wpisaniu w oknie wyszukiwania wyrażenia ChatGPT, witryna wyświetla ją, a po jej kliknięciu reprezentującej ją ikony pojawia się informacja „Aplikacja zostanie zainstalowana automatycznie, gdy tylko będzie dostępna”. Oznacza to, że dokonaliśmy wstępnej rejestracji, chociaż dokłada data premiery tego rozwiązania nie jest znana. Prawdopodobnie najpierw aplikacja zostanie udostępniona użytkownikom zamieszkującym USA, a dopiero później pojawi się również w innych krajach na całym świecie. Na razie Google nie ujawnił żadnych planów dotyczących innych krajów, ale prawdopodobne aplikacja ChatGPT że pojawi się w nich po kilku tygodniach lub miesiącach.

Każdy mobilny użytkownik urządzenia Android może oczywiście już dzisiaj uzyskać dostęp do ChatGPT, ale póki co jest to możliwe wyłącznie za pośrednictwem interfejsu internetowego. Warto przypomnieć, że po pojawieniu się mobilnej aplikacji przeznaczonej dla urządzeń iOS, w pierwszy tygodniu ich użytkownicy pobrali ją 500 tysięcy razy. Można domniemać, ze w przypadku urządzeń Android będzie podobnie.

Zobacz również:

Wiadomo już, że aplikacja ChatGPT na iOS wygląda mniej więcej identycznie pod względem funkcjonalności jak aplikacja na Androida, co oznacza iż wspiera wszystkie podstawowe funkcje oferowane przez wersję przeglądarkową. Użytkownicy będą tu więc mogli również zsynchronizować swoje rozmowy i preferencje z innymi urządzeniami, również wtedy gdy jedno z nich pracuje pod kontrolą systemu Android, a drugie iOS. Aplikacje ChatGPT/iOS i ChatGPT/Android nie są oczywiście identyczne i różnią się, ponieważ są obsługiwane przez inne systemy operacyjne. I tak np. Dlatego np. dodatki Siri obsługiwane przez ChatGPT/iOS nie pojawią się na ChatGPT/Android.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200