ZTIC gwarantuje bezpieczne operacje bankowe

IBM poszerzył w tym tygodniu ofertę o niewielkie urządzenie USB, które pozwala prowadzić w trybie online bezpieczne transakcje bankowe i chroni użytkownika przed poczynaniami cyberprzestępców nawet wtedy, gdy operacje są wykonywane na komputerze zainfekowanym wirusami.

Urządzenie (zaprezentowane przez IBM pierwszy raz w zeszłym roku podczas targów CeBIT) pracuje w oparciu o firmową technologię ZTIC (Zone Trusted Information Channel), wykorzystującą certyfikowany system szyfrowania danych X.509. Użytkownik musi tylko podłączyć urządzenie ZTIC do portu USB komputera, a następnie przystąpić do wykonywania operacji bankowej korzystają z usług rozwiązania.

ZTIC gwarantuje bezpieczne operacje bankowe

ZTIC nie zastępuje internetowej aplikacji bankowej, a wzmacnia jedynie bezpieczeństwo pracy. Rozwiązanie wymienia dane z serwerem pracującym w banku przez bezpieczny kanał, skonfigurowany przy użyciu specjalnego systemu uwierzytelniania użytkownika i technologii Transport Layer Security, która wspiera system tzw. "białych list" (whitelist).

Urządzenie ZTIC oferuje swoim klientom już od kilku miesięcy szwajcarski bank UBS. Obecnie IBM udostępnia produkt również innym zainteresowanym takim rozwiązaniem bankom. Firma poinformował jednocześnie, że pracuje nad rozwiązaniem ZTIC, które będzie mogło obsługiwać nie tylko operacje bankowe, ale również inne aplikacje internetowe

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200