Z usług bota ChatGPT będzie można korzystać bez konieczności rejestrowania się na witrynie OpenAI

Firma OpenAI zapowiada wręcz rewolucyjną zmianę dotyczącą zasad korzystania z jej flagowego produktu, jakim jest sztuczna inteligencja ChatGPT. Chodzi to, że z usług tego chatbota będzie można korzystać bez konieczności wcześniejszego rejestrowanie się i następnie logowania.

Rozwiązanie to będzie wprowadzane stopniowo w różnych regionach świata, tak iż należy się uzbroić się w cierpliwość, jeśli opcja ta nie pojawiła się jeszcze na naszym komputerze. A na możliwość taką czeka również wiele osób w naszym kraju. Szacuje się, że w Polsce na witrynie firmy OpenAI zarejestrował się ok. 2,8 mln osób (za Mediapanel).

Po wprowadzeniu w życie nowej zasady, po otworzeniu witryny chat.openai.com nie będzie ona już prosić nas o zalogowanie się (czy ewentualne zarejestrowanie się), chociaż ta opcja będzie nadal funkcjonować. Musimy jednak wtedy pamiętać o tym, że chatbot nie będzie funkcjonować na podobnych zasadach, jakie oferuje użytkownikom posiadającym konto.

Zobacz również:

  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI
  • Blaski i cienie AI
  • OpenAI wystarczy 15 sekundowa próbka, aby sklonować głos

Będzie to zubożona wersja chatbota i dlatego nie otrzymujesz takiego samego zestawu funkcji, jak zarejestrowana osoby. I tak np. chatbot nie będzie mógł zapisywać ani udostępniać czatów, korzystać z niestandardowych instrukcji ani innych opcji i mechanizmów, do których dostęp mają osoby posiadające konto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200