YouTube zaczął blokować państwowe media Rosji na całym świecie

Serwis Youtube poinformował wczoraj, że przystąpił do blokowania na całym świecie przekazów wideo pochodzących z mediów powiązanych z rządem Rosji. Chodzi tu przede wszystkim o serwisy Russia Today (RT) i Sputnik oraz zależne od nich spółki, które są tubą propagandową Kremla.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Wcześniej (od 1 marca) treści takie były blokowane wyłącznie w Europie. Obecnie będzie to obowiązywać globalnie. Decyzja taka została podjęta wczoraj na nadzwyczajnym posiedzeniu zarządu korporacji Alphabet (do której należy Youtube) i weszła w życie w chwili jej ogłoszenia.

Serwis poinformował też, że od momentu wybuchu wojny między Rosją i Ukrainą usunął ze swoich serwerów ponad 1000 kanałów i 15 tys. przekazów wideo za naruszanie szeregu zasad, w tym tych dotyczących mowy nienawiści, szerzenia dezinformacji oraz różnego rodzaju drastycznych treści.

Zobacz również:

W kolejnym przekazie adresowanym głównie do rosyjskich użytkowników serwisu, Youtube podtrzymuje odmowę publikowania reklam pochodzących z Rosji, pozbawiając zleceniodawców reklam możliwości czerpania z tego tytułu zysków. Do sankcji wymierzonych w Rosję przyłączył się też wczoraj Google informując o zawieszeniu rosyjskim podmiotom możliwość realizowania płatności w swoim sklepie z aplikacjami Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200