Yahoo! na desktop

Narzędzie do przeszukiwania lokalnych dysków komputera zdecydowało się udostępnić także Yahoo! Wersję beta aplikacji Desktop Search można pobrać już z witryny producenta.

Yahoo! Desktop Search, mający konkurować z takimi produktami jak Google Desktop Search, umożliwia przeszukiwanie lokalnych dysków komputera i indeksowanie ponad 200 różnych typów plików - tekstowych, bazodanowych, skompresowanych archiwów czy też kilkudziesięciu formatów graficznych. Aplikacja pozwala także na szybkie przeszukiwanie wiadomości w programach Outlook i Outlook Express, wraz z ich załącznikami. Według przedstawicieli Yahoo! przyspieszenie działania narzędzia Desktop Search osiągnięto nie tylko dzięki indeksowaniu plików, ale także dzięki implemantacji mechanizmu który rozpoczyna przeszukiwanie już w chwili gdy użytkownik zaczyna wpisywać dane hasło w okno aplikacji.

Nowa wyszukiwarka Yahoo! - wykorzystująca technologie licencjonowaną od firmy X1 Technologies - przeznaczona jest dla systemów Windows XP oraz Windows 2000 (z zainstalowanym SP3 i wyższym).

Yahoo! Desktop Search Beta można pobrać pod tym adresem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200