Yahoo: filtrowanie URL w wyszukiwarce

Yahoo uruchamia filtrowanie złośliwych witryn webowych z pomocą oprogramowania McAfee SiteAdvisor, które ostrzega internautów o wejściu na stronę kojarzoną ze spamem, phishingiem czy oprogramowaniem złośliwym.

SiteAdvisor może być załadowany jako wtyczka programowa do Firefox lub Internet Explorer, ale Yahoo pracuje od ubiegłego roku nad zintegrowaniem technologii klasyfikacji URL McAfee w silniku swojej wyszukiwarki.

Takie podejście ma zapewnić usuwanie z wyników wyszukiwania złośliwych miejsc internetowych, a także wystawiania ostrzeżenia dla miejsc powiązanych z niebezpieczną zawartością.

Usługa o nazwie SearchScan początkowo dostępna będzie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i niektórych krajach Europy Zachodniej. Sukcesywnie mają być dołączane pozostałe kontynenty i kraje, w których działa Yahoo.

Oprogramowanie SiteAdvisor wykorzystuje zautomatyzowany system testujący do wyszukiwania podejrzanych miejsc w internecie. W roku 2006 SiteAdvisor została przejęta przez McAfee.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200