Xiaomi jest już numerem dwa na świecie

Jak podaje firma analityczna Canalys, chiński producent smartfonów wysunął się na drugie miejsce w rankingu największych dostawców urządzeń tego typu, spychając tym samym Apple na trzecie miejsce. Stało się w momencie, gdy firma odnotowała w drugim kwartale tego roku wzrost przychodów, porównując rok do roku, aż o 83%.

Xiaomi

W rankingu tym Xiaomi ma udział w rynku smartfonów na poziomie 17%. Prym wiedzie tu Samsung (19%), a zepchnięty na trzecie miejsce Apple odnotował w ciągu ostatnie kwartału wzrost przychodów tylko o 1%, dlatego został wyprzedzony przez Xiaomi. Dwa kolejne miejsca zajmują firmy Oppo i Vivo. Pierwsza urosła o 28%, a druga o 27% i obie mają obecnie identyczne udziały w rynku na poziomie 10%

Z tej okazji Lei Jun (założyciel i dyrektor generalny Xiaomi) wysłał nawet to pracowników firmy okolicznościową wiadomość e-mail, gratulującą im tego sukcesu, chwaląc się jednocześnie iż jest to wielkie zwycięstwo obranej przez firmę strategii.

Zobacz również:

  • Smartfony możemy wymieniać rzadziej, niż nam się wydawało
  • Rust to język najczęściej używany do tworzenia aplikacji WebAssembly
  • Jak Rosja radzi sobie z niedoborami elektroniki?

W liście tym pisze, „W III kw. 2014 r. po raz pierwszy w historii zajęliśmy trzecie miejsce na świecie. W kolejnych latach było nieco gorzej i spadliśmy na piąte miejsce. Jednak w 2016 r. dokonaliśmy kompleksowego przeglądu naszej strategii, wyniku czego utorowaliśmy sobie drogę do obecnego sukcesu”.

Lei Jun ogłosił również plany firmy dotyczące dalszego rozwoju. Xiaomi zamierza powiększyć w tym roku kadrę, zatrudniając np. ogółem 5000 inżynierów i zwiększając wydatki na badania o 30%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200