Xerox ostatecznie wycofuje się z pomysłu przejęcia firmy HP Inc.

Powołując się na zawirowania na rynku IT spowodowane pandemią koronawirusa COVID-19, Xerox poinformował iż wycofuje się definitywnie i ostatecznie z pomysłu przejęcia firmy HP Inc.

Znany producent kopiarek zapowiedział, że za kilka dni formalnie wycofa swoją ofertę kupna firmy HP Inc. Warto przypomnieć, że Xerox wyszedł z taką ofertą pierwszy raz na początku listopada 2019 roku. Jednak już po kilku tygodniach pod koniec tego samego miesiąca HP odrzucił tę propozycję argumentując, że transakcja taka nosiłaby znamiona wrogiego przejęcia. Przewidywała ona, że Xerox zapłaci za HP Inc. ok. 33 mld USD.

Od tego momentu do dzisiaj obie firmy zgłaszały w tej sprawie różne propozycje, które nie zostały jednak nigdy zaakceptowane przez obie strony. Jeszcze na początku marca Xerox zgłaszał nowe propozycje, które nie spotkały się z akceptacją zarządu HP Inc.

Zobacz również:

  • Świadome wybory czyli miej odwagę wyjść z technologicznej bańki
  • HP – oferta wsparcia środowiska pracy w jednym miejscu

Według HP firma Xerox nie przedstawiła żadnych wiarygodnych informacji dotyczących tego, jak zamierza zdobyć pieniądze potrzebne na przeprowadzenie takiej transakcji.

Kierownictwo HP zwróciło też uwagę na fakt, iż przychody firmy Xerox w ostatnim czasie znacząco spadły. I tak od czerwca 2018 roku do czerwca 2019 roku zamknęły się one kwotą 9,2 mld USD, podczas gdy w poprzednim roku były o jeden miliard USD większe (wyniosły 10,2 mld USD). To też według HP Inc. dowodzi, że Xerox ma kłopoty i cała transakcja nie ma szans powodzenia. Tak czy inaczej, oświadczenie firmy Xerox kończy definitywnie całą tę sprawę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200