XP tuż-tuż

Dyrektor generalny koncernu Microsoft, Steve Ballmer, poinformował, że prace nad systemem Windows XP powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

Dyrektor generalny koncernu Microsoft, Steve Ballmer, poinformował, że prace nad systemem Windows XP powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu; prawdopodobnie nastąpi to w piątek.

Z wypowiedzi S. Ballmera wynika, że najnowszy system operacyjny giganta z Redmond prawdopodobnie już w najbliższy poniedziałek trafi do tłoczni. Oficjalna premiera systemu jest planowana na 25 października. Wiadomo już jednak, że niektórzy producenci komputerów wprowadzą do swej oferty komputery wyposażone w Windows XP jeszcze we wrześniu.

Zobacz również:

Ostatnio wiele mówiło się również o możliwości przyspieszenia premiery systemu (tę tezę potwierdzałaby wypowiedź S. Ballmera) - jednak rzecznik prasowy koncernu nie potwierdził tych spekulacji. Na razie zareagowała tylko amerykańska giełda - akcje Microsoft wzrosły.

Zdaniem analityków, przyspieszenie prac na XP jest wynikiem obaw Microsoftu przed kolejnymi posądzeniami o próby monopolizowania rynku oraz żądaniami usunięcia niektórych aplikacji zaimplementowanych do nowego systemu (np. komunikatora IM).