Wzrost wynagrodzeń

Zgodnie z raportem Australijskiego Towarzystwa Komputerowego pensje australijskich informatyków wzrosły w ciągu ostatniego roku o 5%.

Wzrost wynagrodzeń jakie odnotowali australijscy specjaliści IT od maja 2000- do maja 2001 był niewiele wyższy od wzrostu ich pensji w ubiegłym roku (4,7%). Najmniejsze podwyżki otrzymali informatycy zatrudnieni na uczelniach. Według analityków niedowartościowanie nauczycieli akademickich może spowodować załamanie gospodarki australijskiej, gdy akademicy zdecydują się na odejście od nauki.

Specjaliści IT w Australii cieszą się ciągle stosunkowo wysokimi dochodami w porównaniu z innymi zawodami. Informatyk pracujący w prywatnej firmie może liczyć na ponad 100 tysięcy dolarów australijskich, czyli ponad 50 tysięcy USD. Jednak według analityków, pomimo, że pensje ciągle nieznacznie wzrastają, również australijska branża komputerowa odczuwa skutki spowolnienia gospodarczego.

Przykładowe roczne zarobki informatyków w Australii:

-administrator baz danych –87 tysięcy A

-menedżer LAN – 76 tysięcy A

-programista – 68 tysięcy A$.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200