Wzrosną wydatki na IT

Globalne wydatki na produkty i usługi IT wzrosną o 3% w 2012 roku , do 3,6 bln USD - wynika z danych ogłoszonych przez firmę badawczą Gartner. Prognoza jest wyższa od poprzedniej z tego roku, która mówiła o 2,5-proc. wzroście.

“Choć coraz większe są wyzwania związane ze światową sytuacją gospodarczą - kryzys w strefie euro, słabsza gospodarka USA, spowolnienie w Chinach - prognozy są co najmniej stabilne" - napisał wiceprezes Gartnera, Richard Gordon w oświadczeniu.

Wydatki na usługi w modelu publicznej chmury obliczeniowej skoczą do 109 mld USD w tym roku, wobec 91 mld USD w ubiegłym roku.

Zobacz również:

  • IDC odnotowuje znaczący wzrost wydatków na chmurę
  • Optymistyczne prognozy Gartnera dotyczące rynku IT
  • Hybrydowy klucz do cyfrowej zmiany. Podcasty Computerworld TOP 200.

Globalne wydatki na usługi IT wzrosną w tym roku o 2,3%, do 864 mld USD. Wydatki na sprzęt osiągną w tym roku wartość 420 mld USD, jest to wzrost o 3,4% w porównaniu z 2011 rokiem.

Wydatki na wyposażenie telekomunikacyjne wzrosną w tym roku aż o 10,8%, do 377 mld USD, a na usługi telekomunikacyjne o 1,4%, do 1,69 bln USD - przewiduje Gartner.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200