Wzrosną budżety na cloud computing

Europejskie przedsiębiorstwa zamierzają wydać niemal jedną trzecią swoich rocznych budżetów IT na cloud computing, w ciągu najbliższych 18 miesięcy - wynika z badania przeprowadzonego przez VMware.

Autorzy badania przeprowadzili ankiety wśród liderów IT zaangażowanych w procesy zakupowe usług w modelu cloud computigu w krajach EMEA. Ok. 31% budżetów IT przypisano do chmury obliczeniowej, jest to wzrost w porównaniu z 26% w 2010 roku.

Według ekspertów VMware, wzrost wydatków na cloud jest rezultatem nacisków organizacji, które chcą być bardziej elastyczne, produktywne i zborne. Znakomita większość (84%) przedsiębiorstw w regionie EMEA rozważa cloud computing jako priorytetowe rozwiązanie, a ponad połowa (56%) uważa, że to rozwiązanie krytyczne, z wysokim priorytetem w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

Zobacz również:

  • Cisco przejmuje Splunk
  • Platforma Red Hat w chmurze Oracle
  • Dobre prognozy dla chmury publicznej

Większość usług umieszczanych jest w chmurach prywatnych (54%), 24% w publicznych, a 22% w hybrydach publiczno-prywatnych.

Mimo rozpowszechnienia modelu chmury obliczeniowej, kontrola danych i bezpieczeństwa nadal jest największym problemem, 52% organizacji z regionu EMEA twierdzi, że bezpieczeństwo jest najważniejszą barierą w adaptacji rozwiązań cloudowych.

Chmura to już nie tylko cięcie kosztów i aplikacje peryferyjne. Widzimy znaczącą zmianę w sposobie myślenia przedsiębiorstw o infrastrukturze - chmura znalazła się w sercu tej zmiany.

Badanie VMware zostało przeprowadzone przez IDG Research Services wśród 455 firm zatrudniających ponad 250 pracowników w regionie EMEA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200