Wzrosły zyski Red Hata

Red Hat w drugim kwartale 2005 r. obrachunkowego zanotował sprzedaż w wysokości 46,3 mln USD, co oznacza wzrost o 60 proc. w ujęciu rocznym. W stosunku do I kw. (41,8 mln USD) przychody RH wzrosły o 11 proc. Zysk netto producenta wyniósł w podsumowanym okresie 11,8 mln USD i był ponad dwukrotnie wyższy niż rok wczesniej.

W II kw. 2005 r. Red Hat sprzedał 144 tys. licencji. Firma zwiększyła zatrudnienie o 10 proc. Na kolejny kwartał spółka przewiduje przychody w wysokości 50-52 mln USD, podczas gdy rynek prognozował 54,1 mln USD.

Red Hat, szczególnie w Europie, odczuwa presje związaną z rozwojem oferty linuksowej przejętej przez Novella spółki SUSE. Na razie nie ma to odzwierciedlenia w obrotach firmy. W połowie września polski partner Red Hata - krakowska spółka B2B - uruchomiła portal handlowy, poprzez który oferuje oprogramowanie amerykańskiego producenta.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200