Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Cisco Networking Academy inaugurują program edukacyjny dla uchodźców ukraińskich Start IT - Cisco4Ukraine.

Materiał promocyjny Start IT - Cisco4Ukraine to program skierowany do ukraińskich uchodźców niezależnie od wieku i płci, którzy chcą rozwijać kompetencje cyfrowe lub rozważają nową ścieżkę kariery. Oficjalna inauguracja, połączona z debatą „NOWOCZESNA UKRAINA – EDUKACJA, GOSPODARKA, TECHNOLOGIE”, odbędzie się 1 lutego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Kursy w ramach programu Start IT - Cisco4Ukraine obejmują dwa perspektywiczne obszary: Cyberbezpieczeństwo i Programowanie – a niebawem dołączą do nich kolejne: Analiza Danych i Sieci Komputerowe. Kursy prowadzone są w języku ukraińskim, materiały szkoleniowe również będą dostępne w tym języku. Wszystkie kursy w ramach programu Start IT są darmowe. Nowe możliwości rozwoju zawodowego są ważne szczególnie w przypadku Ukrainek, dla których ucieczka z kraju oznaczała jednocześnie porzucenie dotychczasowej pracy zawodowej.

Program Start IT - Cisco4Ukraine jest realizowany przez Cisco Networking Academy wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie.

Cisco Networking Academy jest jednym z najdłużej działających na świecie programów edukacyjnych z obszaru IT. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 17,5 miliona osób z całego świata, w tym ponad 310 tys. z Polski. Celem jest budowanie umiejętności cyfrowych i dotarcie do społeczności, które byłyby zagrożone wykluczeniem cyfrowym.

W 2000 roku w siedzibie WSIiZ powstała pierwsza w Polsce Akademia Regionalna Cisco Networking Academy. W 2003 roku, jako pierwsza instytucja w Polsce, WSIiZ uzyskała status Cisco Academy Training Center, przejmując opiekę nad ponad 500 Akademiami Cisco z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Słowacji oraz Czech. W 2018 roku WSIiZ otrzymała nagrodę dla najlepszego Partnera Cisco Networking Academy w regionie.

Pełna informacja nt. inauguracji programu Start IT dostępna jest pod linkiem.

Wydarzenie będzie można śledzić online po uprzedniej rejestracji.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Cisco Networking Academy inaugurują program edukacyjny dla uchodźców ukraińskich Start IT - Cisco4Ukraine.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]