Wyznaczono termin rozprawy odwołania Google od kary 4,34 mld euro

Sąd UE podejmie decyzję 14 września w sprawie odwołania Google od rekordowej grzywny w wysokości 4,34 mld euro

Wyznaczono termin rozprawy odwołania Google od kary 4,34 mld euro

geralt/ Pixabay

Drugi najwyższy sąd w Europie wyda 14 września orzeczenie w sprawie sprzeciwu firmy Alphabet, właściciela Google, wobec rekordowej kary antymonopolowej w wysokości 4,34 mld euro (4,8 mld USD) nałożonej przez UE za wykorzystywanie mobilnego systemu operacyjnego Android do wypierania konkurentów.

Wyrok Sądu w Luksemburgu zapadł 10 miesięcy po tym, jak najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa przegrała w tym samym sądzie walkę z karą w wysokości 2,42 mld euro w innej sprawie. Firma złożyła odwołanie.

Zobacz również:

  • Ta technika rozwiązuje problem ograniczonej wielkości okien kontekstowych obsługujących modele językowe LLM
  • Francuski organ regulacyjny nakłada na Google kolejną potężną grzywnę

Rzecznik sądu potwierdził datę, podała agencja Reutera

Podczas pięciodniowej rozprawy sądowej w zeszłym roku Google nazwał karę nałożoną przez Komisję Europejską „oszałamiającą i niewłaściwą”.

W ciągu ostatniej dekady firma zebrała ponad 8 miliardów euro kar antymonopolowych w UE. Unijne organy antymonopolowe prowadzą obecnie dochodzenie w sprawie wykorzystywania danych przez Google’a oraz paktu reklamowego z Facebookiem

Sprawa nosi numer T-604/18 Google przeciwko Komisji Europejskiej.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200