Wyświetlacze ciekłokrystaliczne

Japońska firma Epson oferuje swoim klientom nie tylko drukarki i komputery, ale także elementy służące do budowy sprzętu komputerowego i audiowizualnego.

Japońska firma Epson oferuje swoim klientom nie tylko drukarki i komputery, ale także elementy służące do budowy sprzętu komputerowego i audiowizualnego. Na targach CeBIT'91 Epson przedstawił ofertę wielu typów ekranów ciekłokrystalicznych przeznaczonych do instalowania w komputerach przenośnych, kalkulatorach, małych telewizorach, sprzęcie pomiarowym itp. Najmniejsze prezentowane ekrany mogą znaleźć zastosowanie w zegarkach naręcznych, a ich powierzchnia nie przekracza 2 cm2. Największe spośród oferowanych ekranów

mają przekątną wynoszącą 17 cali. Wszystkie wyświetlacze mogą być podświetlane i cechują się bardzo niskim poborem mocy. Rozdzielczość wyświetlaczy odpowiada standardom kart graficznych stosowanych w obecnie produkowanych komputerach. Ofertą wyprzedzającą popularne konstrukcje komputerów przenośnych jest ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej ekranu 14 cali i rozdzielczości 1024 na 768 punktów. Wszystkie konstrukcje ekranów oferowane są w dwu wariantach: z najmniejszym punktem obrazu o wymiarach 0,27 mm lub 0,30 mm.


TOP 200