Wystartowało Internet Governance UN Forum 2021 w Katowicach

Do 10 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach potrwa Internet Governance UN Forum 2021. Po raz pierwszy gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ jest Polska. Na obszarze Polski wprowadzono stopień alarmowy.

Wystartowało Internet Governance UN Forum 2021 w Katowicach

Źródło: gov.pl

Hasło konferencji to Internet United – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie. W pierwszym dniu uczestników powitali podsekretarz ONZ, szef Departamentu of Ekonomicznego i Spraw Społecznych ONZ, Liu Zhenmin, avze strony polskiej pełnomocnik rządu ds. IGF 2021, Krzysztof Szubert (który jest członkiem grupy doradczej (MAG IGF) Sekretarza Generalnego ONZ). W obradach wezmą udział wybitni eksperci z całego świata.

Tematyka IGF 2021

Tematy poruszane podczas debat to: suwerenność cyfrowa; integracja gospodarcza i społeczna oraz prawa człowieka; nowe regulacje: Struktura rynku, zawartość, dane i ochrona praw konsumenta; ochrona środowiska i zrównoważony rozwój oraz zmiany klimatyczne; włączenie gospodarcze i społeczne oraz prawa człowieka; jak internet może wesprzeć pracowników na rynku pracy zmienionym przez COVID-19; ekosystemy zarządzania internetem i współpraca cyfrowa; globalna odbudowa gospodarki; ochrona danych osobowych w sieci; rola platform cyfrowych w budowie zrównoważonego rozwoju oraz inkluzywnego społeczeństwa; tworzenie sprawiedliwych warunków zatrudnienia i kompetencji dla przyszłości pracy; integracyjne i zróżnicowane innowacje, możliwości inwestycyjne i CSR w technologiach cyfrowych.

Zobacz również:

  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon
  • ONZ rekrutuje roboty, aby osiągnąć globalne cele rozwoju

Szczegółowy przewodnik po szczycie znajduje się na stronie

https://www.intgovforum.org/en/filedepot_download/223/19812

10-12 grudnia odbędzie się tzw. IGF After Party - weekend pełen innowacyjnych dyskusji i ciekawych aktywności dla młodych programistów z całego świata.

Alarm cyberbezpieczeństwa na terenie Polski

W związku z IGF od niedzieli 5 grudnia na obszarze RP obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP dotyczący cyberprzestrzeni na obszarze całego kraju. Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Nie tylko obrady – atrakcje wokół IGF 2021

Szczytowi towarzyszą też wydarzenia kulturalne. Dzisiaj (6 grudnia) o godz. 21 odbędzie się koncert uświetniający szczyt „Wings of mind – UN IGF 2021 Ceremonial Concert” pod dyrekcją artystyczną Adama Sztaby. W wykonaniu orkiestry NOSPR usłyszymy m.in. muzykę filmową autorstwa Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy oraz Jana P. Kaczmarka, dzieła Henryka Mikołaja Góreckiego, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Pendereckiego. Wystąpią także m.in. Natalia Kukulska, Stanisław Soyka i Piotr Cugowski. Link do transmisji live na kanale YT:https://www.youtube.com/watch?v=DFU0soOEbFY

Lista atrakcji kulturalnych IGF 2021:

https://www.gov.pl/web/igf2021/atrakcje-igf2021

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200