Wyniki Palm lepsze od oczekiwań analityków

Producent w zakończonym 1 grudnia br. kwartale finansowym sprzedał 2,1 mln swoich komputerów naręcznych, czyli o 45% więcej niż w kwartale bezpośrednio go poprzedzającym.

Palm, producent popularnych urządzeń naręcznych, podał wyniki uzyskane w II kw. roku finansowego 2001. Okazały się one lepsze niż przewidywali analitycy z Wall Street.

W zakończonym 1 grudnia br. kwartale producent odnotował zysk netto w wysokości 27,5 mln USD, podczas gdy w analogicznym okresie rok temu 15,5 mln USD. Przychody firmy w tym okresie też okazały się rekordowe i wyniosły 522,2 mln USD, czyli były ponad dwukrotne wyższe niż przed rokiem (258,6 mln USD). Analitycy szacowali, że firmie w II kw. roku finansowego 2001 uda się wypracować sprzedaż jedynie sięgającą poziomu 500 mln USD.

Przedstawiciele Palm poinformowali, że firma w omawianym kwartale sprzedała 2,1 mln swoich komputerów naręcznych, czyli o 45% więcej niż w kwartale bezpośrednio go poprzedzającym.

Dobre wyniki Palm nie powstrzymały jednak nieznacznego spadku kursu jego akcji, które po ogłoszeniu wyników jeszcze tego samego dnia spadły o 16%. W ten sposób firma dołączyła do innych spółek technologicznych, które w związku z zapowiadanym zwolnieniem tempa rozwoju rynku tracą na wartości.

Jednocześnie Palm poinformował o zamiarze przejęcia firmy WeSync, producenta oprogramowania do synchronizacji danych na platformie Palm. Wartość transakcji ma wynieść 40-45 mln USD i ma ona zostać sfinalizowana do końca lutego 2001 r. Przedstawiciele Palm twierdzą, że dzięki przejęciu firma będzie mogła zaoferować użytkownikom bardziej rozbudowane usługi bezprzewodowe.

***

Palm zaprezentował wersję beta systemu Palm OS 4.0

Dobre wyniki Palm, słabe 3Com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200