Wyniki Intela rozbudziły entuzjazm na Wall Street

Wyniki Intela, choć niższe niż w zeszłym roku, przewyższają prognozy specjalistów z Wall Street. Zdaniem przedstawicieli firmy branża IT wyprowadzi Amerykę z kryzysu.

Jak podaje wyborcza.biz, Intel zarobił w trzecim kwartale 1,9 mld dol., czyli 33 centy za akcję. Choć zysk jest o 8 proc. niższy niż rok temu, kiedy w analogicznym okresie firma zarobiła 2 miliardy, czyli 35 centów na pojedynczą akcję. Niemniej jednak są znacznie lepsze od oczekiwań analityków przebadanych przez agencję Reuters, którzy spodziewali się zysków rzędu 28 centów na akcję.

Publikacja wyników spowodowała wzrost posesyjnych notowań akcji, cena akcji Intela wzrosła o ponad 6 procent a jego główny konkurent - AMD, w pewnym momencie zyskiwał 5 proc. Za zmniejszenie przychodów i zysków Intela w bieżącym roku odpowiadają niższe ceny układów elektronicznych, jednak szef Intela, Paul Otellini przewiduje, że wzrostu na rynku komputerów osobistych w 2009 r. - czytamy w wyborcza.biz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200