Wymagania Windows XP

Do uruchomienia wersji testowej Windows XP Microsoft rekomenduje Pentium II 300 MHz i 128 MB RAM.

Microsoft zaprezentował kolejną wersję testową nowego systemu operacyjnego Windows XP. Jednak zakup nowego systemu może się wiązać również z wysokimi nakładami na doposażenie komputera. Do uruchomienia wersji testowej Windows XP Microsoft rekomenduje Pentium II 300 MHz i 128 MB RAM. Według statystyk firmy badawczej Metafacts 58% komputerów stacjonarnych i 6% notebooków w Stanach Zjednoczonych ma 64 MB RAM. Tylko 21% komputerów stacjonarnych i 19% notebooków ma 128 MB RAM.

Analitycy uważają, że nowe wymagania sprzętowe spowodują wzrost zainteresowania kupnem nowych komputerów PC. Wielu użytkowników, którzy tego nie zrobią, a będą chcieli korzystać z nowego systemu operacyjnego Microsoftu, na pewno będzie musiało zwiększyć pamięć komputera. David Smith, analityk z Gartner Group, twierdzi, iż takie podniesienie wymagań sprzętowych jest zaskakujące. Roger Key z firmy IDC, który używa Windows XP Beta, twierdzi, że specyfikacje minimalne określone przez producenta oprogramowania są wskazane tylko w przypadku jego instalacji. Po to żeby program działał poprawnie, potrzebny jest lepszy sprzęt.

Zobacz również:

  • Microsoft Surface Pro debiutuje z procesorem ARM i wyświetlaczem OLED
  • Najnowsza aktualizacja Windows wpływa na działanie VPN
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200