Wyłączyli telewizję analogową, na razie w Lubuskiem

Na Starym Rynku w Gorzowie Wielkopolskim o 4.15 rano Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji symbolicznie wyłączył nadawanie sygnału analogowego telewizji naziemnej w wojewódzkie lubuskim.

Minister trzykrotnym kliknięciem myszki w specjalnej aplikacji wyłączył analogowe nadawanie kilku kanałów telewizji publicznej i symbolicznie uruchomił przekaz cyfrowy. "To było otwarcie trzech ważnych bram. Po pierwsze, bramy do nowoczesnej i atrakcyjnej telewizji, po drugie, bramy do likwidacji wykluczenia cyfrowego, a po trzecie, bramy do nowych wyzwań związanych z łączeniem telewizji i internetu" - powiedział Boni.

Lubuskie jest pierwszym regionem, w którym zakończono analogowe nadawanie naziemnej telewizji. Szef MAiC przypomniał, że 28 listopada nadajniki analogowe zostaną wyłączone w Gdańsku, Iławie i Poznaniu, a cały proces cyfryzacji ma zakończyć się w lipcu.

Wyłączenie sygnału analogowego oznacza, że naziemna telewizja będzie w województwie lubuskim dostępna już tylko w technice cyfrowej DVB-T. Odbiorcy telewizji naziemnej będą mieli 18 programów. By je odbierać, trzeba mieć nowszy model telewizora (z MPEG-4) lub wyposażyć telewizor w odpowiedni dekoder.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200