Wykradziono dane klientów z systemu pocztowego firmy Epsilon

Epsilon to firma marketingowa zajmująca się m.in. e-mailowymi kampaniami reklamowymi. Jej klientami są banki, telewizje kablowe, hotele i inne przedsiębiorstwa. Firma poinformowała, że z jej systemu pocztowego wykradzione zostały dane wielu klientów. Zagrożeni użytkownicy poczty elektronicznej zostali ostrzeżeni przed możliwymi próbami wyłudzania informacji.

Według firmy Epsilon, w niepowołane ręce trafiły tylko adresy e-mail oraz nazwiska klientów. Inne informacje nie zostały narażone, choć firma podaje, że pełne dochodzenie jest jeszcze w toku. System pocztowy został już zabezpieczony, a odpowiednie władze poinformowane o zdarzeniu.

Hakerzy dostali się do danych klientów firm, które korzystają z usług Epsilon. Osoby te są informowane o zaistniałej sytuacji oraz ostrzegane, by zachować ostrożność w przypadku otrzymywania e-maili z niepewnych źródeł. Prawdopodobnie w niepowołane ręce trafiły dane klientów ponad 50 firm. Są wśród nich m.in. sklepy Target i Best Buy, hotele Mariot i Hilton oraz telewizja kablowa TiVo.

Zobacz również:

Przejęcie danych przez przestępców może prowadzić do zakrojonej na szeroką skalę akcji wyłudzania informacji tzw. spare phishingu. Jest to niebezpieczne nie tylko dla samych klientów, ale i dla sieci komputerowych firm, w których pracują.

Informacje wyłudzone przez przestępców podszywających się pod organy administracyjne, informatyków firmy lub działy kadr mogą posłużyć do ich dalszych nielegalnych działań. Hakerzy przy ich użyciu są w stanie przejmować kontrolę nad siecią informatyczną firmy i zdobywać cenne lub poufne informacje.


TOP 200