Wtorkowy Przegląd Prasy

W ciągu miesiąca URTiP chce zacząć konsultacje w sprawie warunków przetargu na GSM 1800. MCI zamierza utworzyć fundusz wraz z European Investment Fund. Oracle Polska planuje utrzymać tempo wzrostu przychodów. Nadchodzi czas ubezpieczeń online. TVP do operatorów: kontrola abonamentów albo dodatkowa opłata. Łódź: nanoziemia obiecana. Customers voice frustration. Czy powinniśmy bać się robotów?

PULS BIZNESU

Drugi przetarg będzie dla dwóch

W ciągu miesiąca URTiP chce zacząć konsultacje w sprawie warunków przetargu na GSM 1800. Może podzielić kanały mniej więcej na pół - pisze dziennik.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=CD030A16-3466-429A-BF98-40F03995C4BF (dostęp płatny)

MCI myśli globalnie

Jak donosi gazeta, wszystko wskazuje na to, że MCI utworzy fundusz razem z European Investment Fund. Pierwsze inwestycje będą możliwe w przyszłym roku.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=227A9A36-9AB0-4D22-A866-E9A54D57FD13 (dostęp płatny)

PARKIET

Oracle Polska utrzyma tempo

Przychody Oracle Polska w roku obrachunkowym zakończonym 31 maja wzrosły o 14%, do ponad 330 mln zł. Plany na ten rok zakładają nie mniejszą zwyżkę.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=388862 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Kontrola abonamentów albo dodatkowa opłata

W obronie prawa i widzów płacących abonament - tak tłumaczy publiczna Telewizja Polska swe żądania wobec operatorów sieci kablowych i platform cyfrowych. Domaga się od nich kontroli płatności za abonament lub dodatkowej opłaty.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050705/ekonomia/ekonomia_a_21.html

GAZETA BANKOWA

Polisa złowiona w sieć

Nadchodzi czas ubezpieczeń online. Koszt sprzedaży polis przez internet jest o ponad połowę niższy niż przy sprzedaży tradycyjnej, a produkty ubezpieczeniowe są wprost stworzone do oferowania poprzez sieć.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,9830,142,art.html (fragmenty artykułu)

NEWSWEEK POLSKA

Nanoziemia obiecana

Za murami zniszczonych fabryk, bez kapitału, pracują nad wynalazkami, o które bije się cały świat.

http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=12895 (fragmenty artykułu, wymaga darmowa rejestracja)

WARSAW BUSINESS JOURNAL

Customers voice frustration

Polish consumers feel very frustrated by traditional types of self-service telephone systems, such as touchtone interactive voice response systems (IVRs), and would prefer to use sophisticated, less time-consuming types of self-service, according a survey by Genesys Telecommunications Laboratories.

http://www.wbj.com.pl/?command=article&id=27471&type=wbj

FORUM

Strach przed robotem

Mała kanciasta głowa, guziki i niezdarny chód: roboty są wszędzie. Oczywiście w kinie, zwłaszcza w ostatniej części "Gwiezdnych wojen". Ale zaczynają też pojawiać się w naszym prawdziwym świecie. Czy powinniśmy się ich bać? - zastanawia się psychiatra Serge Tisseron.

http://tygodnikforum.onet.pl/1236416,0,9453,924,artykul.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200