Wtorkowy Przegląd Prasy

Towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły inwestować w informatykę. Zarządzenie wydane przez trybunał arbitrażowy w Londynie może zakończyć okres dwuwładzy w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Jean Marc Vignolles zastąpi Sławomira Skrodzkiego na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora generalnego Centertela, operatora sieci Idea. Szwedzka TeliaSonera szuka potencjału wzrostu. Sklepy z muzyką online w Polsce dopiero raczkują. Najlepszym nośnikiem reklamowym w sieci są sami internauci. Europejskie Windows bez Media Playera.

RZECZPOSPOLITA

Już wygrywają w rankingach

Krajowi ubezpieczyciele, zapóźnieni w porównaniu z bankami pod względem wykorzystania nowych technologii, zaczęli więcej inwestować w informatykę. W ubiegłym roku wydatki na ten cel wyniosły 690 mln zł.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050329/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Trybunał zabezpiecza interesy Vivendi

Zarządzenie wydane przez trybunał arbitrażowy w Londynie może zakończyć okres dwuwładzy w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Może też spowodować, że Elektrim utraci prawo współdecydowania o powoływaniu członków władz operatora sieci Era i Heyah. Elektrim kwestionuje to orzeczenie.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050329/ekonomia/ekonomia_a_20.html

GAZETA PRAWNA

Orange zastępuje Ideę

Jean Marc Vignolles zastąpi Sławomira Skrodzkiego na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora generalnego Centertela, operatora sieci Idea. To już druga w krótkim czasie zmiana na fotelu szefa operatora telefonii komórkowej. Trzy tygodnie wcześniej Tadeusz Kubiak przejął po Bogusławie Kułakowskim kierowanie Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci Era i Heyah.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1426&dok=1426.28.419.2.11.2.0.1.htm

Szwedzka TeliaSonera szuka potencjału wzrostu

Wobec nasycenia skandynawskiego rynku największy koncern telekomunikacyjny regionu, TeliaSonera, postanowił wykupić dalsze udziały tureckiego operatora telefonii komórkowej Turkcell za 3,1 mld dol. w gotówce.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1426&dok=1426.28.420.2.12.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Sklepy z muzyką online w Polsce dopiero raczkują

Słynny serwis iTunes Music Store firmy Apple nie śpieszy się do nas, a koncerny fonograficzne nie palą się do udostępnienia swych bogatych katalogów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2624471.html

Europejskie Windows bez Media Playera

Microsoft w poniedziałek zgodził się zaproponowaną przez Komisję Europejską nazwę wersji systemu Windows pozbawionej odtwarzacza Media Player.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2624569.html

GAZETA BANKOWA

Azjatycki trop

Bankowość mobilna najszybciej rozwija się dziś w Japonii i Korei Południowej. Czy Europa i świat podążą tym tropem? Coraz więcej klientów na całym świecie korzysta z usług bankowości elektronicznej. Rośnie liczba użytkowników urządzeń przenośnych: telefonów komórkowych, palmtopów i notebooków. W Polsce liczba klientów bankowości internetowej przekroczy w 2005 roku cztery miliony (raport DiS - IBS 2004).

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8916,142,art.html (fragmenty artykułu)

Elektroniczna zdrapka

Chociaż banki od dawna zapowiadają rozszerzenie swoich witryn internetowych, na razie jedyną niebankową usługą sprzedawaną w ten sposób jest Top-up.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,8915,142,art.html (fragmenty artykułu)

NEWSWEEK POLSKA

Reklamka zapadła

Najlepszym nośnikiem reklamowym w sieci są sami internauci. Pod warunkiem że damy im okazję do godziwej zabawy.

http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=12007 (skrót artykułu po darmowej rejestracji).


TOP 200