Wtorkowy Przegląd Prasy

Epoline daje możliwość zgłoszenia patentu europejskiego przez internet, system działa już w kilku krajach UE - wkrótce także i u nas. Polskie Sieci Elektroenergetyczne zaproponują KGHM kapitałowy mariaż telekomunikacyjnych firm zależnych: Exatelu i Telefonii Dialog. Tanieją rozmowy w internecie - rewolucja przyszła ze Skandynawii - teraz Polska. BT ponownie uruchomi własną telefonię komórkową. Tele2 zapowiada tańsze rozmowy lokalne. Czy to już pożegnanie z magnetowidem? Kiedy rozpocząć zabawę w biznes?

PULS BIZNESU

Epoline zapewnia szybką ochronę

Przedsiębiorcy zaledwie kilku krajów Unii Europejskiej, m.in. Niemcy, Finowie, Holendrzy, mają od niedawna możliwość przygotowania i dokonania zgłoszenia patentu europejskiego w formie elektronicznej. Jest to możliwe dzięki opracowanemu przez Europejski Urząd Patentowy systemowi Epoline.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=319476

GAZETA PRAWNA

Pożegnanie z magnetowidem

Schyłek magnetowidu, jednego z najważniejszych produktów w historii technologii konsumenckich, zasygnalizowała największa na Wyspach Brytyjskich sieć handlu wyrobami elektroniki użytkowej.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1337&dok=1337.28.420.2.11.4.0.1.htm

PARKIET

Telemałżeństwo z rozsądku

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zaproponują KGHM kapitałowy mariaż telekomunikacyjnych firm zależnych: Exatelu i Telefonii Dialog. - Jesteśmy otwarci, ale taka oferta będzie wymagać poważnych analiz - zapowiada Andrzej Szczepek, wiceprezes miedziowego potentata. Polskie Sieci Elektroenergetyczne nie chcą sprzedawać wszystkich aktywów telekomunikacyjnych jednocześnie. Choć kilkanaście miesięcy temu mówił o takim pomyśle Piotr Rutkowski, wiceprezes PSE, teraz państwowy potentat energetyczny zamierza wdrożyć w życie inną koncepcję.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=356118

RZECZPOSPOLITA

Tele2 zapowiada tańsze rozmowy lokalne

Telekomunikacja Polska odwołała się od decyzji Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, którego prezes nakazał umożliwić jej abonentom korzystanie z połączeń lokalnych Tele2 Polska. Mimo odwołania klienci TP będą mogli, za pośrednictwem Tele2, prowadzić tańsze rozmowy lokalne.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041123/ekonomia/ekonomia_a_13.html

Kandydat do europejskiej sieci

Hermann Weber, doktor prawa, były pracownik austriackich ministerstw (m.in. Transportu oraz Innowacji i Technologii). Od 2003 r. prezydent austriackiego Urzędu Patentowego.

Jakie stanowisko zajmuje austriacki Urząd Patentowy wobec wprowadzenia w Austrii europejskiego systemu Epoline, umożliwiającego zgłaszanie patentów do ochrony przez Internet? Rozmowa z Hermannem Weberem, prezydentem austriackiego Urzędu Patentowego

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041123/prawo/index.html

GAZETA WYBORCZA

BT ponownie uruchomi własną telefonię komórkową

Brytyjski koncern telekomunikacyjny BT uruchomił własną sieć komórkową. Połączenia w sieci BT Mobile będą realizowane za pośrednictwem sieci Vodafone Group.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2405720.html

WPROST

Tanieją rozmowy w Internecie

Tę rewolucję świat zawdzięcza dwóm Skandynawom - Niklasowi Zennströmowi i Janusowi Friisowi - którzy stworzyli system telefonii internetowej Skype. W Polsce ich śladem poszli Michał Brański, Krzysztof Sierota i Jacek Świderski, trzech absolwentów Szkoły Głównej Handlowej, którzy założyli firmę o2.pl, oferującą własny system Tlenofon.

http://www.wprost.pl/ar/?O=70388

BUSINESSMAN MAGAZINE

Biznes na stronie

Przykład Łukasza Sebestyańskiego dowodzi, że zabawę w biznes można rozpocząć już na początku studiów i to przy minimalnych nakładach finansowych. W dodatku ten "plac zabaw" całkiem niedługo może się zmienić w "plac boju" o dużo większe pieniądze. W tym roku tygodnik "Wprost" przyznał mu nagrodę za opracowanie najlepszej strony www, która zawiera praktyczne porady na prowadzenie biznesu w internecie. Exploder.pl to serwis, który Łukasz założył pod koniec 2003 r.

http://businessman.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1203521

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200