Wtorkowy Przegląd Prasy

Połowa Polaków korzysta z internetu… Facebook otworzył sklep z aplikacjami… Nowości z logo nadgryzionego jabłka… Podwójny ekran w smartfonie. Microsoft idzie o krok dalej… Już 900 000 aktywacji Androida dziennie… Zobacz 10 najbogatszych osób w branży IT… Inwestor znudzony Facebookiem… Microsoft odmieni Hotmail…

COMPUTERWORLD

Microsoft: Linux jedną z usług środowiska Windows Azure

W ramach platformy Windows Azure udostępnione zostały usługi pozwalające na uruchomienie systemów operacyjnych rodziny Linux. Obecnie obsługiwane są wirtualne maszyny działające pod kontrolą komercyjnych dystrybucji Suse, Cent0S oraz Ubuntu.

Netia, Dialog i Crowley pod jedną marką

Przejęte przez Netię Telefonia Dialog i Crowley Data Poland powoli będą znikać z rynku. Ze względu na większą rozpoznawalność, marką wiodącą będzie Netia. Proces zmian ma potrwać dwa lata.

RZECZPOSPOLITA

Nowości z logo nadgryzionego jabłka

Nowe modele Maca, integracja z Facebookiem i własne mapy - tego można się spodziewać po poniedziałkowej konferencji Apple.

GAZETA PRAWNA

Podwójny ekran w smartfonie. Microsoft idzie o krok dalej

Portal patentbolt.com zaprezentował wniosek Microsoftu, jaki firma złożyła w urzędzie patentowym. Prezentuje on smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze, które w dowolnej chwili można rozłożyć i uzyskać dwa urządzenia.

Już 900 000 aktywacji Androida dziennie

900 tysięcy osób aktywuje codziennie urządzenie działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Zobacz 10 najbogatszych osób w branży IT

W branży IT do naprawdę dużych pieniędzy można dojść nawet w kilka lat, nic dziwnego więc, że osiągnięcia przedsiębiorców z Doliny Krzemowej czy niesamowite sukcesy niektórych startupów działają na naszą wyobraźnię.

PULS BIZNESU

Inwestor znudzony Facebookiem

Sean Parker, jeden z pierwszych inwestorów Facebooka powiedział, że jest już znudzony tym serwisem społecznościowym. I wprowadza na rynek coś nowego.

Microsoft odmieni Hotmail

Microsoft pracuje nad nowym obliczem konta pocztowego Hotmail. Wprowadzone zmiany będą dotyczyć funkcjonalności skrzynki pocztowej jak i samej nazwy platformy.

CBOS: Połowa Polaków korzysta z internetu

56 proc. ankietowanych dorosłych Polaków regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, korzysta z internetu, ze stron internetowych, poczty, komunikatora - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Facebook otworzył sklep z aplikacjami

Facebook otworzył platformę z aplikacjami, która będzie dostępna dla użytkowników największej internetowej społecznościówki.

NETWORLD

Specjalista ds. danych - zawód przyszłości?

Chcesz wycisnąć maksimum korzyści z posiadanych danych? Zatrudnij naukowca lub dwóch. I chociaż funkcjonują różne definicje specjalisty zajmującego się danymi, to bez względu na to jakiej charakterystyki użyjemy - wyraźnie widać rosnące zapotrzebowanie na jego umiejętności.


TOP 200