Wtorkowy Przegląd Prasy

Za chomikowanie do sądu... Zakaz pracy w niedzielę uderzy w centra outsourcingu księgowego i oznacza zwolnienia... Mediatel: Aster płaci 15 mln zł... Black Lion: 100 mln zł dla firm... HP Polska zakończyło integrację z polskim oddziałem 3Com... GTech zostaje w Totalizatorze na następne siedem lat... IBM chce sprzedawać urządzenia do odczytywania genomu... Koniec dużych obniżek cen telewizorów... Niższy podatek dla właścicieli stron WWW... Samorządy upowszechnią internet... Ekspansja transmisji sportowych online... PARP mądra po szkodzie: koniec z nocnymi kolejkami po unijne dotacje na e-biznes...

COMPUTERWORLD

Infrastruktura inteligentnego miasta

Inteligentne sieci elektroenergetyczne mogą przyczynić się do poprawy warunków życia w nowoczesnych aglomeracjach oraz ułatwić świadczenie usług publicznych mieszkańcom miast i regionów. Do ich zbudowania potrzebne jest jednak ścisłe współdziałanie samorządów lokalnych, przedsiębiorców i instytucji rządowych.

http://p1.idg.pl/r/27256

HP Polska zakończyło integrację z polskim oddziałem 3Com

Firma ta została przejęta przez HP jesienią 2009 r. Fuzja - na całym świecie - obejmowała opracowanie nowej oferty produktowej, organizację kanału sprzedaży oraz powołanie nowych struktur w ramach HP.

http://p1.idg.pl/r/c720e

Piraci, miny i terroryści

Gdy 90% globalnego handlu jest transportowane drogą morską, to pod żadnym pozorem nie można lekceważyć znaczenia bezpieczeństwa w porcie i na morzu. Warto uczestniczyć w misjach NATO wokół rogu Afryki i na Morzu Północnym, jak i tworzyć Krajowy System Bezpieczeństwa Morskiego, na który toczy się właśnie przetarg.

http://p1.idg.pl/r/eec4e

IBM chce sprzedawać urządzenia do odczytywania genomu

Koncern IBM nawiązał współpracę z firmą Roche - producentem sprzętu medycznego. Jej celem jest zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek stosunkowo taniego urządzenia, które posłuży do odczytywania ludzkiego genomu.

http://p1.idg.pl/r/fc0f4

PULS BIZNESU

Black Lion: 100 mln zł dla firm

Dofinansowany z Krajowego Funduszu Kapitałowego NFI ruszy na zakupy. Szuka innowacyjnych spółek działających w branży medycznej i marketingu mobilnym.

http://pb.pl/2/a/2010/07/06/Black_Lion_100_mln_zl_dla_firm

RZECZPOSPOLITA

Mediatel: Aster płaci 15 mln zł

Mediatel i kontrolowany przez niego Elterix podpisały umowę sprzedaży spółki Mediatel 4B. Świadczący usługi telekomunikacyjne dla biznesu podmiot trafi do Aster za 15 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,503807_Mediatel__Aster_placi_15_mln_zl.html

Koniec dużych obniżek cen telewizorów

W tym roku w przypadku modeli LCD można się liczyć z obniżkami jedynie o 5 proc., a w przypadku droższych modeli plazmowych o 10 proc.

http://www.rp.pl/artykul/5,504184_Koniec_duzych_obnizek_cen_telewizorow_.html

Niższy podatek dla właścicieli stron WWW

Korzystny wyrok dla posiadaczy stron w Internecie. 8,5 proc. podatku od wynajęcia miejsca pod reklamę. Udostępnienie powierzchni w sieci to dzierżawa.

http://www.rp.pl/artykul/4,503985_Nizszy_podatek_dla_wlascicieli_stron_www.html

GAZETA PRAWNA

Zakaz pracy w niedzielę uderzy w centra outsourcingu księgowego i oznacza zwolnienia

Wprowadzenie przez Parlament Europejski zakazu pracy w niedzielę może doprowadzić do zwolnień w centrach outsourcingu księgowego.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/434079,zakaz_pracy_w_niedziele_uderzy_w_centra_outsourcingu_ksiegowego_i_oznacza_zwolnienia.html

"Samorządy upowszechnią internet"

Trzy pytania do Macieja Rogalskiego, wiceprezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

http://prawo.gazetaprawna.pl/wywiady/434093,samorzady_upowszechnia_internet.html

Handel w internecie: administrator odpowiada za sprzedaż leków

Oferowane w internecie odstąpienia zawartości części opakowań z drogim lekiem lub sprzedaży niewykorzystanego produktu leczniczego grozi karą do 2 lat pozbawienia wolności.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/434090,handel_w_internecie_administrator_odpowiada_za_sprzedaz_lekow.html

Za chomikowanie do sądu

Prawnicy Polskiej Izby Książki przygotowują pozew zbiorowy przeciwko Chomikuj.pl. PWN już wystąpiło na drogę sądową przeciwko serwisowi. Przyczyną sporów są nielegalnie rozpowszechniane w sieci książki.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/434109,za_chomikowanie_do_sadu.html

Ekspansja transmisji sportowych online

Telewizje sportowe przenoszą się do internetu. Liczba użytkowników iTVP wzrosła w czerwcu w porównaniu z majem o 260 proc. Mundial w sieci chciało oglądać 1,2 mln Polaków. To zalążek rewolucji na rynku transmisji sportowych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/434110,ekspansja_transmisji_sportowych_online.html

PARP mądra po szkodzie: koniec z nocnymi kolejkami po unijne dotacje na e-biznes

O tym, kto dostanie dofinansowanie na rozkręcenie internetowej firmy, będzie teraz decydować pomysł, a nie silne łokcie.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/434108,parp_madra_po_szkodzie_koniec_z_nocnymi_kolejkami_po_unijne_dotacje_na_e_biznes.html

WYBORCZA.BIZ

GTech zostaje w Totalizatorze na następne siedem lat

Amerykański potentat informatyczny GTech będzie operatorem lottomatów Totalizatora Sportowego co najmniej przez siedem najbliższych lat. Ale nowa umowa pozwoli polskiej spółce zaoszczędzić blisko 800 mln zł.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8104581,GTech_zostaje_w_Totalizatorze_na_nastepne_siedem_lat.html

NETWORLD

Reanimacja w centrum danych

Niemal każdego dnia w mediach słyszymy o różnego rodzaju katastrofach naturalnych lub spowodowanych przez człowieka. A co się stanie, gdy w zasięgu którejś z nich znajdzie się również nasze firmowe centrum przetwarzania danych?

http://p1.idg.pl/r/3d437

Rejestracja na Microsoft Technology Summit 2010 już trwa

Trwa rejestracja na Microsoft Technology Summit 2010, jedną z największych konferencji technologicznych organizowanych w Polsce. Tegoroczna, piąta edycja Microsoft Technology Summit odbędzie się 5 i 6 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

http://p1.idg.pl/r/d2ba6

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200