Wtorkowy Przegląd Prasy

Amerykanie zainwestują w rosyjskiej dolinie krzemowej... Chiński superkomputer drugi na liście Top 500... Impel wchodzi na rynek IT... Infovide-Matrix stawia na przejęcia... Solorz w Polkomtelu? Czemu nie... Arcus spodziewa się radykalnej poprawy wyników... Holendrzy chcą 100 proc. akcji Tety... Sygnity wchłonęła Aram... Komputery organiczne coraz bliżej... Szczeciński portal w setce najlepszych… na świecie...

COMPUTERWORLD

Kiedy pozbyć się arkuszy Excela?

Choć perspektywa wykorzystania arkuszy kalkulacyjnych do usprawnienia pracy jest kusząca, często przynosi więcej szkody niż pożytku.

http://p1.idg.pl/r/9ff25

10 niezbędnych w podróży aplikacji dla BlackBerry

Jeśli korzystasz z urządzenia BlackBerry i dużo podróżujesz, ten poradnik jest dla ciebie. Opisaliśmy w nim 10 aplikacji (niektóre z nich są darmowe), dzięki którym możesz wygodnie planować wyjazdy, kalkulować wydatki, organizować swój czas, pracować i komunikować się ze współpracownikami.

http://p1.idg.pl/r/fdf1c

Komputery organiczne coraz bliżej

Część użytkowników uważa, że ich komputery mają osobowość, ale jak na razie nie są to żywe organizmy tylko układy krzemowe. Specjaliści uważają, że przyszłość komputerów należy do urządzeń z elementami organicznymi.

http://p1.idg.pl/r/73bfb

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Amerykanie zainwestują w Skołkowie

Jest pierwszy zagraniczny inwestor w rosyjskiej dolinie krzemowej. Fundusz Siguler Guff zamierza wyłożyć 250 mln dol. w infrastrukturę cyfrową i usługi IT.

http://www.rp.pl/artykul/9211,487812_Amerykanie_zainwestuja_w_Skolkowie.html

Impel wchodzi na rynek IT

Grupa Impel rozszerza zakres usług o outsourcing informatyczny. Zajmie się tym Impel IT, spółka która do tej pory obsługiwała struktury wrocławskiej korporacji.

http://www.rp.pl/artykul/9211,487744_Impel_wchodzi_na_rynek_IT.html

Ocena e-projektów

Nowe zasady oceny wniosków o popularne e-dotacje nie podobają się firmom i ich doradcom.

http://www.rp.pl/artykul/9211,487975_Ocena_e_projektow.html

Infovide-Matrix stawia na przejęcia

Nowy szef giełdowej spółki Jan Maciejewicz w ciągu kilku lat zamierza podwoić jej wartość.

http://www.rp.pl/artykul/9211,487967_Infovide_Matrix_stawia__na_przejecia.html

GAZETA PRAWNA

Solorz w Polkomtelu? Czemu nie

Czy Zygmunt Solorz jest już "magnatem telekomunikacyjnym"? Nie przesadzałbym z tymi określeniami. Tak naprawdę jesteśmy na razie skromnym graczem, któremu bardzo daleko do trzech dużych podmiotów - PTC, Polkomtelu i PTK Centertel - oraz czwartego, wciąż rosnącego, P4. Potrzeba jeszcze dużo czasu, aby nasz biznes osiągnął podobną skalę - mówi Solorz.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/425197,solorz_w_polkomtelu_czemu_nie.html

PARKIET

Arcus: Zamiast kilku małych akwizycji będzie jedna duża

Wojciech Kruszyński, prezes Arcusa, zajmującego się dystrybucją drukarek i kopiarek, spodziewa się w tym roku radykalnej poprawy wyników finansowych swojej firmy.

http://www.parkiet.com/artykul/934254_Arcus__Zamiast_kilku_malych_akwizycji_bedzie_jedna_duza_.html

Teta: Holendrzy chcą 100 proc. akcji

Holenderska spółka UNIT4 ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji Tety. Oferuje po 11,75 zł za papier. Na giełdzie walory wrocławskiej spółki kosztują obecnie po 11,4 zł.

http://www.parkiet.com/artykul/934293_Teta__Holendrzy_chca_100_proc__akcji.html

PULS BIZNESU

Sygnity wchłonęła Aram

W poniedziałek 31 maja 2010 r. Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał do rejestru przedsiębiorców połączenie Sygnity (spółka przejmująca) ze spółką Aram Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

http://www.pb.pl/a/2010/05/31/Sygnity_wchlonela_Aram

Szczeciński portal w setce najlepszych… na świecie

Szczeciński pomysł na portal się sprawdza. Według Google to 96. portal świata.

http://www.pb.pl/4/a/2010/05/31/Szczecinski_portal_w_setce_najlepszych_na_swiecie

NetWorld

Intel zapowiada ponad 50-rdzeniową platformę serwerową

Intel zaprezentował procesor z 32 rdzeniami, zaprojektowany z myślą o budowaniu silnych serwerów. Został on oparty na nowej architekturze, w skład której wchodzą dwa rodzaje rdzeni: standardowe x86 oraz wyspecjalizowane rdzenie, przetwarzające bardzo szybko dane w trybie wektorowym, zdolne obsługiwać wymagające aplikacje naukowe i biznesowe.

http://p1.idg.pl/r/26d3a

Chiński superkomputer drugi na liście Top 500

Chińczycy są w posiadaniu drugiego pod względem wydajności komputera na świecie. Maszyna nazywa się Nebulae znalazła się na bardzo wysokim miejscu prestiżowej listy Top 500 - najpotężniejszych komputerów na kuli ziemskiej.

http://p1.idg.pl/r/1af80

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200