Wtorkowy Przegląd Prasy

Będą kary dla producentów chipów za nielegalną politykę cenową... Rynek audiobooków rośnie w tempie 20 procent rocznie... 300 mln zł dziury w programie Innowacyjna Gospodarka... Techmex zlikwidowany po raz drugi... Ponad 20 mln gospodarstw obejrzy telewizję 3D w 2015 r... Gospodarka cyfrowa w Europie rośnie w siłę... Cyfrowy Polsat mile zaskoczył inwestorów... Nie ma pewności czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu... Około 2600 bibliotek gminnych zyskało dostęp do Internetu...

COMPUTERWORLD

Jak firma powinna zaistnieć na Facebook-u

Silnym markom nie zagrozi nawet najdziwniej prowadzony profil, ale słabsze muszą oduczyć się popełniania szkolnych błędów.

http://p1.idg.pl/r/eb94a

Francuzi chcą przejąć Wolę Info

Francuski Devoteam ogłosił wezwanie na 100% akcji spółki. Przeżywająca problemy finansowe spółka pozyskuje partnera strategicznego.

http://p1.idg.pl/r/e7614

Badania: social media coraz ważniejsze dla biznesu

W badaniu przeprowadzonym przez Eurocom Worldwide prawie połowa firm zadeklarowała zwiększenie budżetów na social media w najbliższym roku.

http://p1.idg.pl/r/a301d

Jak zaoszczędzić pieniądze na Office 2010

Microsoft wypuścił już na rynek Office 2010 w wersji biznesowej, dla użytkowników kupujących licencje wielostanowiskowe. Na 15 czerwca zaplanowano debiut wersji detalicznej. Użytkownicy będą też mogli korzystać z darmowej aplikacji Office Web Apps.

http://p1.idg.pl/r/ba6ca

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200. link:http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Komórki szkodzą? Może tak, może nie

Największe badania użytkowników telefonów komórkowych przeprowadziła Światowa Organizacja Zdrowia. Zamiast konkretnych wyników pojawiły się wątpliwości.

http://www.rp.pl/artykul/481070_Komorki_szkodza__Moze_tak__moze_nie_.html

Techmex zlikwidowany po raz drugi

Prawie 55 proc. straciły w poniedziałek akcje Techmeksu w reakcji na komunikat, że sąd ogłosił, już zresztą po raz drugi, upadłość likwidacyjną spółki. Pierwszy werdykt, z jesieni 2009 r., został uchylony, a sprawa przekazana do ponownego rozpatrzenia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,481277_Techmex_zlikwidowany_po_raz_drugi.html

Ponad 20 mln gospodarstw obejrzy telewizję 3D w 2015 r.

Za pięć lat trójwymiarowa telewizja, która jest na razie w powijakach, powinna docierać do 1,6 proc. gospodarstw domowych na całym świecie.

http://www.rp.pl/artykul/9211,481276_Ponad_20_mln_gospodarstw_obejrzy_telewizje_3D_w_2015_r__.html

GAZETA PRAWNA

300 mln zł dziury w programie Innowacyjna Gospodarka

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ma problem. Musi szybko znaleźć dodatkowe pieniądze z UE dla przedsiębiorców. I choć trudno w to uwierzyć, niedobór w dotacyjnym budżecie spowodowało umocnienie się złotego sprzed paru miesięcy.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/421755,300_mln_zl_dziury_w_programie_innowacyjna_gospodarka.html

Rynek audiobooków rośnie w tempie 20 procent rocznie

Wartość rynku audiobooków w ciągu roku wzrosła o prawie 20 procent, a oferta uległa podwojeniu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/421771,rynek_audiobookow_rosnie_w_tempie_20_procent_rocznie.html

PULS BIZNESU

KE widzi klucz do dobrobytu w Europie

Gospodarka cyfrowa w Europie rośnie w siłę, przenika do wszystkich sektorów gospodarki i kształtuje wszystkie aspekty naszego życia - tak można podsumować sprawozdanie KE nt. konkurencyjności Europy w dziedzinie technologii cyfrowych.

http://www.pb.pl/a/2010/05/17/KE_widzi_klucz_do_dobrobytu_w_Europie

Będą kary dla producentów chipów

Dziesięciu producentów układów scalonych Samsung Electronics, Infineon, Hynix Semiconductor, Micron Technology , Elpida Memory, NEC Electronics, Hitachi, Toshiba, Mitsubishi Electric i Nanya Technology prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie ukaranych przez unijne władze za nielegalną politykę cenową.

http://www.pb.pl/a/2010/05/17/Beda_kary_dla_producentow_chipow

Około 2600 bibliotek gminnych zyskało dostęp do Internetu

Ponad 2600 publicznych bibliotek gminnych ma od stycznia dostęp do szerokopasmowego internetu. Bezpłatny internet ma być podłączony bezpłatnie na trzy lata we wszystkich publicznych bibliotekach, głównie w tych w najmniejszych i najbiedniejszych.

http://www.pb.pl/a/2010/05/17/Okolo_2600_bibliotek_gminnych_zyskalo_dostep_do_interne

PARKIET

Cyfrowy Polsat mile zaskoczył inwestorów

Rynek wiedział, że satelitarna platforma obniży zysk z 2009 r. oraz że po mocnym IV kwartale nadejdzie osłabienie. Dobre kwartalne wyniki były więc niespodzianką.

http://www.parkiet.com/artykul/929084_Cyfrowy_Polsat_mile__zaskoczyl_inwestorow_.html

NetWorld

Wiodący dostawcy rozwiązań IT opartych na chmurach

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie do działów IT technologii opartych na chmurach obliczeniowych, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Na rynku funkcjonuje obecnie wielu producentów oprogramowania, które wykorzystuje technologię "cloud". Są to zarówno firmy udostępniające użytkownikom chmury, jak i dostawcy narzędzi ułatwiających zadanie zarządzania chmurami (zasobami i usługami). A oto krótka prezentacja 15 takich firm.

http://p1.idg.pl/r/d7fc8

ITPartner

Kto ma najwięcej serwerów na świecie?

Chyba nikogo nie zaskoczy pierwsze miejsce: oczywiście Google. Firma posiada ponad milion serwerów. Drugie miejsce zajął producent procesorów Intel, który posiada 100 tys. maszyn.

http://p1.idg.pl/r/a7bfe

ERPStandard

SAP zaczyna ofensywę przeciwko Oracle

Pierwotnie gwoździem programu konferencji SAPPHIRE NOW 2010 miały być szczegóły nowej strategii SAP i informacje na temat zapowiadanego od trzech lat pakietu SAP Business ByDesign. Na każdym kroku słychać jednak pytania o fuzję z firmą Sybase.

http://p1.idg.pl/r/d76f1

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200