Wtorkowy Przegląd Prasy

Apple prześcignęło Walmart pod względem wartości rynkowej... W lipcu Microsoft kończy wsparcie kilku systemów operacyjnych... 300 tysięcy iPadów sprzedanych pierwszego dnia... Intel panuje niepodzielnie na rynku procesorów... Nowy system operacyjny MeeGo już dostępny dla deweloperów... Poczta fińska chce skanować listy obywateli...

COMPUTERWORLD

Produkcja procesorów: Intel dominuje, ale oddaje AMD 1% rynku

Jak podaje firma analityczna iSuppli, Intel panuje niepodzielnie na rynku procesorów, chociaż w ostatnim kwartale ubiegłego roku lepszą dynamiką wzrostu przychodów może się pochwalić AMD.

http://p1.idg.pl/r/d3181

MeeGo: nowy system operacyjny już dostępny dla deweloperów

System operacyjny MeeGo, powstający na bazie platformy Nokii Maemo i systemu Intela Moblin, został udostępniony deweloperom. Mogą oni rozpocząć tworzenie przeznaczonych dla niego aplikacji. Premierę Meego zapowiedziano na drugi kwartał tego roku.

http://p1.idg.pl/r/f98a4

RZECZPOSPOLITA

Szturm po "zabójcę laptopów"

Ponad 300 tysięcy iPadów sprzedała pierwszego dnia firma Apple. Według ekspertów w 2010 roku do klientów na całym świecie może trafić od 3 do 7 mln tabletów z jabłkiem.

http://www.rp.pl/artykul/9211,457146_Szturm_po__zabojce_laptopow_.html

Finowie otwierają listy

Poczta fińska zamierza otwierać listy miłosne, monity z ponagleniami niezapłaconych faktur, zawiadomienia o wysokości zarobków. Będzie je skanować i wysyłać w formie elektronicznej, aby zmniejszyć swe koszty i emisję zanieczyszczeń.

http://www.rp.pl/artykul/9211,457145_Finowie_otwieraja_listy.html

GAZETA WYBORCZA

Apple prześcignęło Walmart pod względem wartości rynkowej

Wartość rynkowa Apple wynosi obecnie 213,9 mld dolarów co oznacza, że twórca kultowego iPhone'a i iPada jest wart więcej niż Walmart. Wartość największej sieci sprzedaży detalicznej na świecie to "tylko" 211,14 mld dolarów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7732623,Apple_przescignelo_Walmart_pod_wzgledem_wartosci_rynkowej.html

NetWorld

W lipcu Microsoft kończy wsparcie kilku systemów operacyjnych

Z dniem 13 lipca br. koncern zakończy wsparcie techniczne systemów operacyjnych: Windows XP Service Pack 2 (SP2), Windows 2000 Professional i Windows Server 2000.

http://p1.idg.pl/r/4f860

"Tokenizacja" ułatwia uzyskanie zgodności z wymogami PCI

Powszechnie oczekuje się akceptacji kart płatniczych przez sprzedawców, zakładając jednocześnie, że taka forma płacenia jest zabezpieczona przed wyciekiem danych i innymi zagrożeniami. Ale w rzeczywistości wielu sprzedawców tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, jakie słabości ma ten system elektronicznej płatności.

http://p1.idg.pl/r/d0918

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200