Wtorkowy Przegląd Prasy

Nokia porzuca USA, skupia się na Rosji... Polski koncern informatyczny chce szukać okazji w Stanach Zjednoczonych... Do tygrysów z Azji najlepiej pasuje Play... Rynek routerów i przełączników wychodzi na prostą... Palm walczy o przetrwanie... iTunes nie docenia Polski... System Google’a motorem wzrostu rynku smart fonów...

COMPUTERWORLD

Outsourcing, czyli alians

Firmom zewnętrznym zlecane są nawet działania o charakterze strategicznym. Ich realizacja przez outsourcera ma zagwarantować najlepszy możliwy efekt i poprawić pozycję klienta na tle konkurencji. Outsourcing rozwija się w kierunku partnerstwa biznesowego.

http://p1.idg.pl/r/2c762

Wirtualny konkurs, prawdziwe nagrody: znamy zwycięzców

Jakie korzyści może przynieść wirtualizacja? Wyłoniliśmy uczestników konkursu, którzy przedstawili najciekawsze pomysły na wykorzystanie zintegrowanych rozwiązań do wirtualizacji.

http://p1.idg.pl/r/badab

Palm walczy o przetrwanie

Sytuacja firmy Palm pogarsza się m.in. za sprawą spadającej sprzedaży, wartości akcji i udziałów rynkowych. Niewykluczone, że amerykański koncern niedługo zniknie z rynku. Zdaniem wielu analityków niegdysiejszy gigant zostanie najpewniej kupiony przez większego konkurenta.

http://p1.idg.pl/r/1974a

RZECZPOSPOLITA

iTunes nie docenia Polski

Obecność na rynku największego muzycznego sklepu internetowego świadczy o rozwoju fonografii. U nas go brak.

http://www.rp.pl/artykul/450743_iTunes_nie_docenia_Polski.html

Nokia porzuca USA, skupia się na Rosji

Największy producent komórek na świecie po porażce w USA ogłasza handlową ofensywę na rynku rosyjskim.

http://www.rp.pl/artykul/9211,450945_Nokia_porzuca_USA__skupia_sie_na_Rosji.html

Polski koncern informatyczny chce szukać okazji w Stanach Zjednoczonych

Asseco Poland chce się w tym roku dalej rozwijać poprzez przejęcia.

http://www.rp.pl/artykul/9211,450944_Polski_koncern_informatyczny_chce_szukac_okazji_w_Stanach_Zjednoczonych.html

System Google’a motorem wzrostu rynku smart fonów

Funkcjonujący na komórkowym rynku od niecałych dwóch lat system operacyjny Android firmy Google będzie w tym roku głównym motorem wzrostu sprzedaży smartfonów w Ameryce Płn. - donosi firma analityczna Canalys.

http://www.rp.pl/artykul/9211,450924_System_Google_a_motorem_wzrostu_rynku_smartfonow.html

GAZETA PRAWNA

Ostatni dzwonek dla firm na zarejestrowanie domen internetowych w cyrylicy

Polskie firmy handlujące w Rosji nie rzuciły się do masowej rejestracji swoich stron internetowych w cyrylicy, by chronić w ten sposób posiadane znaki towarowe. A od piątku będzie już na to za późno.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/408004,ostatni_dzwonek_dla_firm_na_zarejestrowanie_domen_internetowych_w_cyrylicy.html

PULS BIZNESU

Do tygrysów z Azji najlepiej pasuje Play

Koreańskie telekomy będą w Polsce mile widziane. Wniosą wiedzę, pieniądze i nowoczesne technologie. Analitycy wątpią jednak, czy inwestor branżowy mógłby wejść do Polkomtela.

http://www.pb.pl/2/a/2010/03/23/Do_tygrysow_z_Azji_najlepiej_pasuje_Play

Ciufcia.pl, czyli przedszkolak klika

W tym roku właściciel serwisu osiągnie co najmniej 4,5 mln zł przychodów. Bo kolejka chętnych czeka na licencję.

http://www.pb.pl/4/a/2010/03/22/Ciufcia_pl_czyli_przedszkolak_klika

NetWorld

Rynek routerów i przełączników wychodzi na prostą

Kryzys finansowy spowodował, że obroty na rynku przełączników i routerów klasy enterprise znacząco spadły w 2009 r. (w porównaniu z 2008 r.). Jednak z ostatniego raportu opublikowanego przez firmę analityczną Infonetics Research wynika, że rynek ten wychodzi powoli na prostą.

http://p1.idg.pl/r/0f57c

Wirtualizacja desktopa: walka o rynek

Nowa inicjatywa Microsoftu ma uczynić wirtualizację desktopa i aplikacji procesem łatwiejszym i tańszym dla przedsiębiorstwa. Istotnym celem tej strategii jest także przejęcie znacznej części udziałów w tym rynku, zdominowanym przez VMware.Jednym z kluczowych elementów tej inicjatywy ma być prostszy i tańszy model licencjonowania Windows w środowisku desktopa wirtualnego.

http://p1.idg.pl/r/cc76f

ITPartner

Chipset Numo zamienia TV w wirtualny desktop

Firma Ncomputing zapowiedziała układ scalony, dzięki któremu urządzenia elektroniczne powszechnego użytku (takie jak odbiorniki TV oraz set-top boxes) zamienią się w wirtualne desktopy zapewniające dostęp do internetu oraz uruchamianie aplikacji Windows i Linux.

http://p1.idg.pl/r/4651d

CONTACTStandard

IV Konferencja Call Contact Center - bądźmy w kontakcie!

Tygodnik Computerworld zaprasza na IV edycję Konferencji Call Contact Center - bądźmy w kontakcie! To największe i najważniejsze spotkanie całego środowiska i branży Call Center w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/f50de

ERPStandard

Wdrożenia ERP - drogie, opóźnione i ...

Statystycznie co drugi projekt wdrożeniowy nie mieści się w ustalonym wcześniej budżecie, a co trzeci start produkcyjny odbywa się po pierwotnym terminie. Systemy ERP rzadko spełniają również wszystkie pokładane w nich nadzieje. W ponad połowie firm, które zdecydowały się na wdrożenie systemu ERP osiągnęto nie więcej niż 30 proc. oczekiwanych korzyści.

http://p1.idg.pl/r/9462d

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200