Wtorkowy Przegląd Prasy

Nowy prezes w Naszej-klasie... Kryzys uderza w europejską branżę telekomunikacyjną... TP skarży się na konkurenta... UE traci udział w światowym rynku nowych technologii, Chiny zyskują... Polski rekord w Internecie... Orange stawia na telemedycynę...

COMPUTERWORLD

Klient, nasz Pan!

Obecny rząd otrzeźwił rynek zahipnotyzowany wizją miliardów euro na publiczne systemy teleinformatyczne. Nareszcie stawia się też pytanie, dlaczego ludzie nie chcą korzystać z Internetu w sprawach urzędowych.

http://p1.idg.pl/r/d7376

RZECZPOSPOLITA

Co firma może załatwić przez Internet

O e-urzędzie mówi się w Polsce od lat, ale dopiero w tym roku wreszcie coś się w tej sprawie ruszyło. Ma być jeszcze lepiej, gdy zostanie wprowadzony nowy rodzaj podpisu elektronicznego.

http://www.rp.pl/artykul/55737,210875_Co_firma_moze_zalatwic_przez_Internet_.html

Polski rekord w Internecie

W tym roku w sieci przybędzie ponad pół miliona nazw z rozszerzeniem .pl. To niemal tyle, ile przez poprzednich dziesięć lat łącznie. Wartość tego rynku przekroczyła 100 mln zł rocznie. I rośnie.

http://www.rp.pl/artykul/67344,211165_Polski_rekord_w_Internecie_.html

Kryzys uderza w europejską branżę telekomunikacyjną

Liczba nowych linii internetowych w Wielkiej Brytanii w trzecim kwartale okazała się o 20 proc. niższa od zakładanej. Wedle szacunków firmy badawczej Point-Topic na brytyjskim rynku winno pojawić się blisko 400 tys. nowych linii, a sprzedanych zostało nieco ponad 300 tys.

http://www.rp.pl/artykul/67344,210846_Kryzys_uderza_w_europejska_branze_telekomunikacyjna.html

GAZETA PRAWNA

Spowolnienie gospodarki może wyjść Cyfrowemu Polsatowi na dobre

Konsolidacja rynku jest opłacalna dla klientów - uważa prezes Cyfrowego Polsatu. Spółka jest gotowa dofinansować dekodery dla naziemnej telewizji cyfrowej, jeśli zostanie operatorem drugiego multipleksu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/92285,spowolnienie_gospodarki_moze_wyjsc_cyfrowemu_polsatowi_na_dobre.html

GAZETA WYBORCZA

TP skarży się na konkurenta

Tele2 zmieniło regulamin, ale nie poinformowało klientów o prawie do odejścia - uważa Telekomunikacja Polska. W poniedziałek wysłała do UKE pismo w tej sprawie.

http://wyborcza.pl/1,82244,5855475,TP_skarzy_sie_na_konkurenta.html

Nowy prezes w Naszej-klasie

Maciej Popowicz nie jest już prezesem Naszej-klasy.pl, największego serwisu społecznościowego w Polsce. Czy pożegna się ze spółką?

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5855469,Nowy_prezes_w_Naszej_klasie.html

GAZETA.PL

Orange stawia na telemedycynę

"Pomarańczowy operator" rozpoczął pilotaż usługi wirtualnej recepcji. Dzięki niej pacjenci będą mogli sami wpisać się do kalendarza wizyt swojego lekarza.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5855474,Orange_stawia_na_telemedycyne.html

PULS BIZNESU

UE traci udział w światowym rynku nowych technologii, Chiny zyskują

Unia Europejska traci miejsce lidera w segmencie zaawansowanych technologii, zaś Chiny rosną w siłę - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Komisji Europejskiej.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=1d14f171-d4bc-4f97-bf48-802883a00437

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200