Wtorkowy Przegląd Prasy

TP niezadowolona z przejęcia Tele2 przez Netię, UKE przeciwnie... Serwisy aukcyjne zapłacą wielomilionowe odszkodowania... Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice już działa... Europa odwraca się plecami od telefonów stacjonarnych... Powstał Zintegrowany System Informatyczny na Dolnym Śląsku... iPhone będzie sterował komputerem... Hakerzy atakują Litwę...

COMPUTERWORLD

Co czeka Microsoft na emeryturze Gatesa

Ostatni dzień czerwca 2008 r. był również ostatnim dniem pracy Billa Gatesa w Redmond. Czy jego odejście może mieć znaczenie dla istnienia Microsoftu? Czy kierownictwo firmy poradzi sobie z nadchodzącymi wyzwaniami? Jaka będzie pozycja firmy za 10 lat?

http://p1.idg.pl/r/69c72

RZECZPOSPOLITA

Serwisy aukcyjne zapłacą wielomilionowe odszkodowania

Francuski sąd kazał serwisowi eBay zapłacić 38,6 miliona euro odszkodowania firmom, których podrobione towary udostępniał na aukcjach. Wyrok może mieć wpływ na cały e-biznes.

http://www.rp.pl/artykul/156490.html

E-urząd na Dolnym Śląsku

32 jednostki samorządowe wszystkich szczebli tworzą możliwość elektronicznego kontaktu między obywatelami Dolnego Śląska a urzędami. Budowa Zintegrowanego Systemu Informatycznego kosztowała ponad 15 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/156308.html

GAZETA PRAWNA

Taniej za rozmowę z komórki w UE

W te wakacje rozmowy w UE będą tańsze dzięki decyzji Parlamentu Europejskiego. Ceny roamingowych SMS i transmisji danych obniżyły Era i Heyah. Poza UE nadal lepiej ostrożnie korzystać z komórki albo trzeba się liczyć z wysokim rachunkiem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/24220,taniej_za_rozmowe_z_komorki_w_ue.html

Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice już działa

Wybudowaną i wyposażoną kosztem ponad 24 mln zł siedzibę Parku Naukowo-Technologicznego oddano w poniedziałek do użytku w Gliwicach. W Technoparku ulokowało się dotąd blisko 20 firm korzystających z zaawansowanych technologii.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/24140,park_naukowo_technologiczny_technopark_gliwice_juz_dziala.html

GAZETA WYBORCZA

Hakerzy atakują Litwę

Sierp, młot, pięcioramienna czerwona gwiazda oraz wulgarne napisy pojawiły się w poniedziałek na setkach litewskich stron internetowych. Według Sigitasa Jurkeviciusa z litewskiego odpowiednika KRRiT ofiarą cyberterroru padło ponad 300 stron internetowych. - Atak przeprowadzono z serwerów znajdujących się na Wschód od Litwy - oświadczył Jurkevicius.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5412290,Hakerzy_atakuja_Litwe.html

Jak gadać, to przez komórkę i Internet

Europa odwraca się plecami od telefonów stacjonarnych. Aż 24 proc. gospodarstw UE używa tylko telefonów komórkowych - wynika z danych Komisji Europejskiej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5412293,Jak_gadac__to_przez_komorke_i_internet.html

PULS BIZNESU

TP niezadowolona z przejęcia Tele2 przez Netię, UKE przeciwnie

Zdaniem Telekomunikacji Polskiej przejęcie Tele2 Polska przez Netię może istotnie wpłynąć na zmniejszenie konkurencyjności na rynku telekomunikacyjnym. Tymczasem Urząd Komunikacji Elektronicznej twierdzi, że przejęcie to może przynieść korzyści klientom i rynkowi.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=699bb645-99b7-42f5-a626-90970b13b68f&open=sec

DZIENNIK

iPhone będzie sterował komputerem

Czym już nie jest najnowszy gadżet Steve'a Jobbsa? iPhone przecież jest telefonem i odtwarzaczem mp3 w jednym. Teraz będzie także pilotem do komputera. Bo będzie nim można, i to bezprzewodowo, sterować programem iTunes zainstalowanym na komputerze.

http://www.dziennik.pl/hitech/article200706/iPhone_bedzie_sterowal_komputerem.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200