Wtorkowy Przegląd Prasy

ECard straci dużo więcej... Za pomoc w przetargach resort edukacji też podziękował... Telekomy zapłacą więcej... Licencje telekomunikacyjne na razie bez podatku... Europejczycy wykorzystują sieć do nauki... Google dla gazet... Czy portale zmienią się w telewizję?... Dlaczego wciąż nie ma robotów, które miały nam ułatwiać życie?

PULS BIZNESU

ECard straci dużo więcej

Spółka zajmująca się autoryzacją transakcji płatniczych, przedstawiła niższe od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=2685A887-5D7C-4042-8AC7-37568B4A3CAD (dostęp płatny)

Za pomoc w przetargach resort edukacji też podziękował

Pomoc w organizacji przetargów i ratowaniu pieniędzy zaoferowała resortowi izba informatyków. Ministerstwo uprzejmie dziękuje.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=F33FB030-685E-43F5-B181-4BE2AE5DD6ED (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Google dla gazet

Wyszukiwarka Google jeszcze w tym miesiącu zaoferuje reklamy amerykańskim gazetom. Na początek z usługi będzie korzystać 50 tytułów prasowych, m.in. "Washington Post" i " The New York Times", oraz 100 reklamodawców.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061107/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Telekomy zapłacą więcej

Ministerstwo Transportu drugi rok z rzędu ustaliło opłatę telekomunikacyjną w maksymalnej wysokości 0,05 proc. przychodów firm telekomunikacyjnych. Opłatę wnoszą na koszty działania w sektorze telekomunikacyjnym Ministerstwa Transportu oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podwyżka wynika z dużego przekroczenia przez UKE planów wydatków w ub.r. Urząd planował 12 mln zł, a wydał ponad 17 mln zł. W tym roku koszty nie powinny wzrosnąć.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061107/ekonomia/ekonomia_a_35.html

Licencje telekomunikacyjne na razie bez podatku

Prawo do korzystania z częstotliwości telefonii komórkowej uznawane jest za wolne od VAT, jako że oferuje je państwo, które z zasady jest podatnikiem.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_061107/prawo/prawo_a_9.html

ŻYCIE WARSZAWY

Europejczycy wykorzystują sieć do nauki

Nowy ranking najpopularniejszych europejskich stron internetowych pokazuje, że coraz częściej korzystamy z sieci w celach edukacyjnych.

http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?place=Lead04&&news_cat_id=19&news_id=116622&layout=1&forum_id=12085&page=text (fragmenty artykułu)

GAZETA.PL

Czy portale zmienią się w telewizję?

Błyskawiczna ekspansja wideo w internecie zmienia oblicze portali. Wydawcy internetowi coraz więcej inwestują w multimedia i coraz chętniej mówią o swoich usługach "telewizja".

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,3722197.html

PRZEKRÓJ

Gdzie te roboty?

Dlaczego wciąż nie ma robotów, które miały nam ułatwiać życie? Futuryści sprzed lat nie tylko nie zdołali przewidzieć rozwoju komputerów osobistych i Internetu, mylili się także co do przyszłości robotyki.

http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2239&Itemid=51

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200