Wszystko o technologiach w jednym miejscu w Warszawie!

Materiał promocyjny Perspektywy Women in Tech Summit to obecnie największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach, którą po raz piąty organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W tym roku odbywa się 14-15 czerwca w Warszawie (EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14).

– Perspektywy Women in Tech Summit to spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach – mówi dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i twórczyni Summitu. – Organizujemy to wydarzenie już po raz piąty, bo w Perspektywach wierzymy w kobiety, w siłę nauki i technologii, a przede wszystkim w to, że świat w obecnym kształcie – bez empatii, opierający się na brutalnej agresji i wykorzystywaniu ludzi i naszej planety – musi się zmienić. Dlatego potrzebujemy jak najwięcej pięknych i wrażliwych umysłów, jak najwięcej mądrych kobiet, które wezmą na siebie odpowiedzialność za zmianę świata. To my jesteśmy nadzieją i przyszłością świata!

Po zeszłorocznym sukcesie wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 8000 osób z 84 krajów świata oraz wystąpiło ponad 500 ekspertek i ekspertów branży Tech & IT, największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach ponownie w czerwcu zagości w Warszawie. Na Perspektywy Women in Tech 2023 do warszawskiego Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14) zjadą czołowe inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie, aktywistki, liderki i startuperki, studentki oraz kobiety stojące u progu kariery zawodowej, a także mężczyźni i wszystkie osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech & IT.

Inspirujemy po raz piąty!

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 już po raz piąty stanie się wyjątkowym spotkaniem kobiet nauki, biznesu i technologii, które podzielą się swoim herstoriami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości technologicznej świata. W liczbach Summit wyglądać ma tak: podczas 2 dni konferencji na 4 scenach odbędą się wystąpienia ponad 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych, a do tego ponad 60 tech-talków i warsztatów. Wydarzenie wspiera ponad 100 znakomitych partnerów: największe firmy technologiczne i najlepsze uczelnie z Polski i świata, a jednym z ważnych elementów wspierających kariery młodych kobiet będzie z górą 500 indywidualnych sesji mentoringowych.

Wiodącymi tematami tegorocznego Summitu są zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT.

Gościmy najlepszych!

Gośćmi specjalnymi Summitu będą w tym roku m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek; Funmilola Fagbamila, dramatopisarka, performerka, wykładowczyni na Pan African Studies na California State University (Los Angeles), aktywistka działająca na rzecz równości rasowej, członkini założycielka ruchu Black Lives Matter; oraz Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce.

Wśród keynote speakerów Summitu znalazły się takie nazwiska, jak np. Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG, Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental, Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.

Ważną postacią Perspektywy Women in Tech Summit 2023 będzie prof. Maria Klawe, pierwsza kobieta prezydent Harvey Mudd College, naukowczyni i prelegentka występująca z wykładami na rzecz różnorodności w STEM na wielu międzynarodowych konferencjach w USA i Kanadzie. W Harvey Mudd College, kierowanej przez nią od 2006 r. uczelni, przez kilkanaście lat wypracowała niemal zupełną równowagę płciową – zarówno wśród studentów (45 procent kobiet), jak i w szeregach kadry akademickiej (40 procent); to jedyny taki wynik na świecie!

Wspieramy u progu kariery!

Tegoroczny Summit – a dokładnie strefa Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm – ma być miejscem, gdzie uczestniczki konferencji będą mogły odbyć rozmowę rekrutacyjną, znaleźć nową pracę, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy nadać bieg swojej karierze. A do tego w Mentoring Zone mogą wziąć udział w indywidualnych sesjach mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii.

Studentki i studenci uczelni technicznych oraz kierunków ścisłych (z Polski i z zagranicy) jak zwykle mogą aplikować o darmowe bilety.

Organizatorzy przewidują także szereg udogodnień dla osób biorących udział w konferencji, np. strefę zabaw edukacyjnych dla dzieci, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod okiem doświadczonych animatorów.

Inspiracją u progu kariery – jak co roku – może być ogłaszane na Summicie zestawienie TOP-10 Women in..., czyli lista najlepszych z najlepszych ekspertek mogących stanowić role models dla młodych dziewczyn. Po spenetrowaniu obszaru cybersecurity (zestawienie TOP Women in Cybersecurity w 2019), 5G (w 2020) i AI (w 2022) tym razem zbadano dokładnie dziedzinę cloud computing. W stworzeniu ostatecznej listy najznakomitszych ekspertek, liderek i innowatorek w biznesie i nauce pracujących z architekturą chmurową biorą udział jurorki, m.in. Magdalena Dziewguć, Country Director w Google Cloud Poland; Dominika Bettman, General Manager w Microsoft Polska; Joanna Obstój, Director of Engineering w Google. W efekcie 14 czerwca na uroczystej wieczornej gali ogłoszona zostanie TOP-10 Women in Cloud Computing in Poland.

Dbamy o to, co istotne dla świata!

Perspektywy Women in Tech Summit to także pierwsze w Polsce wielkoskalowe wydarzenie pozytywne klimatycznie. Podobnie jak w zeszłym roku: całkowity ślad węglowy konferencji zostanie zoffsetowany poprzez stworzenie wiecznego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. – My, kobiety, wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania: uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat – wyjaśnia dr Siwińska. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia. Po Summicie pozostanie chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone: nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat. Jest to bardzo duże wyzwanie!

Już dziś zapraszamy wszystkie kobiety (i mężczyzn), którzy chcą włączyć się w proces zmiany świata i dołączyć do branży STEM, Tech i IT na wyjątkową konferencję. Więcej i program wydarzenia: https://womenintechsummit.pl/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]