Wszystkie nowości w iOS 16.1

Już dziś wieczorem Apple udostępni dużą aktualizację dla smartfonów iPhone. Jakie nowości przewidziano?

Nieco ponad miesiąc po udostępnieniu iOS 16 dla wszystkich użytkowników firma Apple wprowadza na rynek pierwsza dużą aktualizację tego systemu operacyjnego. Już dziś po godzinie 19 możliwa będzie aktualizacja smartfonów Apple iPhone do oprogramowania o numerze wersji iOS 16.1.

iOS 16.1
Źródło: apple.com

iOS 16.1

Źródło: apple.com

Wraz z nową aktualizacją Apple wprowadzi kilka funkcji, które zapowiedziano w czerwcu, ale nie zaimplementowano w pierwszych wydaniach iOS 16.

Zobacz również:

iOS 16.1 zaoferuje użytkownikom funkcję takie jak Live Activities, ładowanie z wykorzystaniem zielonej energii czy ulepszone wyświetlanie poziomu naładowania baterii.

Najważniejsza funkcją, która debiutuje z iOS 16.1 jest Live Activities. To rozwiązanie, które dodatkowo rozszerzy funkcjonalność ekranu blokady. Dzięki Live Activities możliwe jest wyświetlanie informacji na bieżąco bezpośrednio na ekranie blokady. Mowa np. o wynikach aktualnie rozgrywanego meczu lub czasie podjazdu zamówionej taksówki. iOS 16.1 udostępnia również programistom API Live Activities, które pozwoli im na implementację rozwiązania w swoich aplikacjach.

iOS 16.1 udostępnia również bibliotek współdzielonych zdjęć w iCloud. Funkcja ta pozwala na tworzenie albumu z fotografiami dostępnego dla nawet sześciu użytkowników.

Wraz z aktualizacją do iOS 16.1 pojawia się również wsparcie dla Matter - nowe systemu obsługi akcesoriów smart home.

Posiadacze smartfonów iPhone Xr, 11, 12 mini oraz 13 mini otrzymają możliwość aktywacji procentowego wskaźnika naładowania baterii wprost z paska stanu. W wybranych lokalizacjach iPhone korzystać będzie z funkcji Clean Energy Charging, która pozwala na ładowanie urządzenia z wykorzystaniem czystych źródeł energii, co ma wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200