Wszystkie kolory Oki

Nowa kolorowa drukarka laserowa Okipage 8c Plus pracuje z nominalną szybkoś-cią 8 str./min przy rozdzielczości 600 dpi. Kosztuje ok. 11,6 tys. zł, a w wersji sieciowej - ok. 12,2 tys. zł. Na rynku są dostępne urządzenia drukujące w kolorze z prędkością 10-12,5 str./min, ale ich ceny są znacznie wyższe. Natomiast tańsze modele drukarek kolorowych mają szybkość co najmniej dwa razy mniejszą.

Okipage 8c Plus, w porównaniu do starszych modeli, wyposażono w ulepszone bębny światłoczułe zapewniające równomierne pokrycie kartek tonerem (to było dotąd słabą stroną Oki). Bębny zostały oddzielone od kaset z tonerem, co zmniejsza koszt eksploatacji. Udało się skrócić czas nagrzewania i wydruku pierwszej strony dokumentu - obecnie jest to 160 s i 25 s. Należy pamiętać, że w praktyce uzyskanie pełnej szybkości 8 str./min jest możliwe przy drukowaniu prostych dokumentów lub wielu kopii jednej strony.

Okipage 8c Plus ustępuje drukarkom atramentowym, jeśli chodzi o fotograficzną jakość i wierność wydruków. Sprawdza się natomiast w przypadku wydruków dokumentów biznesowych, diagramów, prostej grafiki, prezentacji. Jej zaletą jest możliwość druku na kartonie o grubości do 200 g/m2. W odróżnieniu od typowej konstrukcji drukarek laserowych wykorzystujących mechanizm rotacyjny, w Okipage 8c Plus zatosowano mechanizm liniowy, który pozwala na transport papieru bez jego zaginania.

Wadą Okipage 8c Plus są małe możliwości rozbudowy. Można rozszerzyć pamięć do 144 MB i zainstalować dodatkowy podajnik papieru, natomiast brakuje opcji modułu druku dwustronnego oraz wieloszufladowych odbiorników papieru i funkcji kopiarki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200