Wspólna oferta Asseco i Oracle dla sektora energetyki

Asseco Poland i Oracle zawarły porozumienie, w wyniku którego aplikacje Asseco dla sektora utilities będą sprzedawane w chmurze Oracle. Rozwiązania z rodziny Asseco Utility Management Solutions (AUMS) są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów korporacyjnych.

Dzięki zawartemu porozumieniu, będą one dostępne w formie usługi (SaaS) zarówno w Polsce, jak i za granicą. We wspólnej ofercie Asseco oraz Oracle znajdą się zaawansowane technologicznie aplikacje wykorzystywane do masowych i cyklicznych rozliczeń. Docelowo na platformie Oracle Cloud zostaną udostępnione systemy, takie jak AUMS Billing Lite, który jest przeznaczony dla przedsiębiorstw energetycznych posiadających do 10 000 punktów poboru energii oraz AUMS Billing Smart, dedykowany dla firm regularnie fakturujących spoza sektora utilities.

Będzie można także skorzystać z w pełni skonfigurowanego rozwiązania dla mniejszych podmiotów gospodarczych, jakim jest AUMS Billing Basic. Posiada ono główne funkcjonalności klasycznego systemu billingowego.

Zobacz również:

  • Kolejne miliony dolarów od inwestorów na rozwój AI
  • Dane? Jakie dane? Które dane?
  • Asseco Poland podsumowało wyniki uzyskane w I kwartale tego roku

„Nawiązanie współpracy z Oracle to potwierdzenie naszych kompetencji, jako sprawdzonego dostawcy systemów skierowanych dla kluczowych przedsiębiorstw z sektora utilities. Dzięki niemu systemy bilingowe z rodziny AUMS staną się dostępne dla jeszcze większej liczby firm z Polski i ze świata. Warto dodać, że doświadczenie Asseco w tworzeniu oprogramowania dla branży energetycznej jest doceniane przez naszych klientów i partnerów, a systemy billingowe, które dostarczamy gwarantują niezawodność oraz ciągłość procesów rozliczeniowych. Posiadamy tytuł Platynowego Partnera Oracle, co także umacnia naszą pozycję, jako dostawcy oprogramowania w pełni dostosowanego do sprzedaży w modelu SaaS”, powiedział Paweł Piwowar, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland.

Dzięki wdrożeniu aplikacji billingowych Asseco w chmurze Oracle, klienci mogą szybko wprowadzać nowe produkty na rynek. Wszystkie systemy Asseco są też na bieżąco dostosowywane do obowiązujących regulacji prawnych. Natomiast architektura chmury Oracle gwarantuje bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych m.in. zgodnie z obowiązującymi przepisami unijnego rozporządzenia RODO.

„Asseco i Oracle łączą siły, dzięki czemu klienci z sektora utilities zyskają w bardzo elastycznym modelu chmurowym dostęp do nowoczesnych technologii przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Partnerstwo z Oracle pozwoli nam także na sprzedaż produktów w atrakcyjnej formie, za dużo niższą cenę, niż w przypadku tradycyjnych wdrożeń on-premise”, powiedziała Magdalena Kaczmarek, Dyrektor Działu Sprzedaży, Asseco Poland.

Z oferty systemów Asseco w chmurze Oracle, mogą skorzystać klienci ze wszystkich segmentów oraz różnych branż. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Źródło: Asseco

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200