Wsparcie dla Windows Server w nowej formule

Szykują się zmiany dotyczące wsparcia technicznego oprogramowania Windows Server. Microsoft zapowiada, ze z chwilą premiery systemu Windows Server 2022, nie będzie już udostępniać co pół roku nowych edycji tego systemu, publikowanych do tej pory w kanale dystrybucji Semi-Annual Channel.

Wsparcie dla Windows Server w nowej formule

Aktualizacje w kanale półrocznym były przeznaczone dla klientów, którzy chcieli wypróbować najnowsze innowacje dotyczące tej platformy.

Zamiast tego nowe edycje systemu będą się pojawiać w kanale LTSC (Long Term Servicing Channel). Będą udostępniane co dwa albo trzy lata i będą wspierane przez 10 lat (pięć standardowych lat plus pięć dodatkowych, oferowanych jako opcja).

Zobacz również:

  • Ostatnia beta iOS 16 naprawia jedną z najważniejszych nowości
  • Microsoft ułatwi zmianę domyślnej przeglądarki w Windows 10
  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy

Microsoft zapowiada, że premiery systemu Windows Server 2022, oznaczonego jako edycja LTSC, można się spodziewać w najbliższych miesiącach. Produkt jest już gotowy i przechodzi obecnie fazę intensywnych testów. Robią to partnerzy OEM oraz wybrana grupa użytkowników.

Firma udostępniła pierwszą wersję testową Windows Server 2022 Insider Preview (build 20292) w lutym tego roku. Jest to kompilacja Windows Server Long-Term Servicing Channel (LTSC) Preview, która zawiera opcje instalacji Desktop Experience i Server Core dla edycji Datacenter i Standard.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200