Wrażliwe dane największej rosyjskiej spółki medialnej w internecie

DDoS Secrets opublikowało 786,2 GB danych rosyjskiej państwowej kompanii medialnej, uznawanej za „kluczową dla bezpieczeństwa Rosji”

Wrażliwe dane największej rosyjskiej spółki medialnej w internecie

Tima Miroshnichenko /Pexels

W poniedziałek DDoS Secrets opublikowało 900 000 e-maili i 4000 plików z WGTRK (Ogólnorosyjskiej Państwowej Telewizyjnej i Radiowej Spółka Nadawczej). To rosyjski nadawca państwowy, który prowadzi pięć ogólnokrajowych stacji telewizyjnych, dwie sieci międzynarodowe, pięć stacji radiowych oraz ponad 80 regionalnych sieci telewizyjnych i radiowych. WGTRK prowadzi również agencję informacyjną Rossija Siegodnia, która zarządza Sputnikiem, RIA Novosti i innymi podmiotami. Rząd rosyjski ogłosił, że firma WGTRK jest niezbędna dla „bezpieczeństwa państwa".

Według byłych pracowników WGTRK, urzędnicy Kremla dyktowali, w jaki sposób mają być przekazywane wiadomości, i dostarczali podżegających sformułowań, mających na celu zdyskredytowanie Ukrainy. Pracownicy WGTRK mieli przyjmować wskazówki redakcyjne z Kremla, wpisywali na czarną listę ekspertów, którzy nie trzymali się linii partii, i żartowali, czyja to „kolej na kłamstwo”.

Zobacz również:

  • Google z grzywną w Rosji za „propagandę LGBT” i „szerzenie dezinformacji”
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200