Wprowadzenie płatności kartą w branży ubezpieczeniowej - dlaczego było to wyzwaniem i jak sprostał temu system TubaPay

Materiał promocyjny Cezary Świerszcz, prezes zarządu w Bacca Sp. z o.o., firmie specjalizującej się w płatnościach w branży ubezpieczeniowej, tłumaczy dlaczego ubezpieczyciele do tej pory najczęściej nie przyjmowali płatności kartowych, mimo że Polacy zdecydowanie preferują tę formę płatności. Co było wyzwaniem? Dlaczego do tej pory agenci ubezpieczeniowi preferowali inne metody płatności?

W materiale wideo rozmawiamy o tym jak system TubaPay, opracowany przez Bacca, zdołał sprostać potrzebom ubezpieczycieli a także, na jaką infrastrukturę IT zdecydowała się Bacca, aby jej rozwiązanie mogło wypracować rentowność.

Michał Nowakowski, new business manager w Atman, wyjaśnia ponadto zalety infrastruktury IaaS, która jest ulokowana w nowoczesnym data center, a klienci mogą – bez ponoszenia wysokich inwestycji finansowych – korzystać z bezpiecznych i niezawodnych serwerów. IaaS to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań na rynku tym bardziej, że jest to rozwiązanie, które można później łatwo skalować i zmieniać wraz ze wzrostem biznesu.

Eksperci tłumaczą też, co musi spełniać infrastruktura IT, aby była zaakceptowana przez firmy ubezpieczeniowe. Sektor finansowy i ubezpieczeniowy jest jednym z najbardziej wymagających, a infrastruktura często musi spełniać wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, w tym wymagania KNF (Komisji Nadzoru Finansowego).