Wpadka Twittera

Użytkownicy Twittera znaleźli sposób na to, aby odzyskać za darmo utraconą wcześniej w wyniku jego nowej polityki niebieską flagę, która oznacza iż zostali pozytywnie zweryfikowani. Okazuje się iż można to zrobić – chociaż nie na stałe, ale na jakiś czas - dodając do swojej biografii pewną frazę.

Grafika: Twitter

Użytkownicy usługi odkryli, że po dodaniu do biografii jednej z dwóch fraz składających się z trzech słów ("former check mark" lub "legacy check mark”), Twitter przywraca im na jakiś czas niebieską ikonę, która pojawia się wtedy obok naszego profilu. Nie jest to oczywiście rozwiązanie, które satysfakcjonowałoby kogokolwiek na dłuższą metę, ale na pewno oznaczające, że Twitter nie radzi sobie z wieloma sprawami.

Jest wysoce prawdopodobne, że już w momencie pojawienia się tego newsa sprawa jest nieaktualna, gdyż Twitter zdążył wprowadzić do usługi stosowną poprawkę naprawiającą ten błąd, ale nie świadczy to najlepiej o informatykach zarządzających tą siecią społecznościową.

Zobacz również:

  • Polscy uczeni przybliżą kwantowy internet?
  • Twitter będzie usuwać nieaktywne konta
  • Twitter opuszcza unijny Code of Practice on Disinformation
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200